Destek çıktı... 5 proje, 1 yıl içinde tamam

Zonguldak Valiliği tarafından hazırlanan projeler için mali destek ve hibe programlarına hazırlanan 5 proje mali destek almaya hak kazandı.

Destek çıktı... 5 proje, 1 yıl içinde tamam

Zonguldak Valiliği tarafından hazırlanan projeler için mali destek ve hibe programlarına yapılan başvurular sonuçlanmaya başladı.

BAKKA tarafından ilan edilen "2018 yılı Küçük Ölçekli Altyapı ve Sosyal Kalkınma Mali Destek Programları" kapsamında Zonguldak Valiliği koordinasyonunda hazırlanan 5 proje mali destek almaya hak kazandı.

Bu Projeler;

  • Harmankaya Kanyonu Altarnatif Turizm Odağı
  • Kandilli Köy Pazarı ve Ziyaretçi Merkezi
  • Zonguldak Jeolojik Mirasın Turizm Amaçlı Kullanılmasına Yönelik Altyapı Geliştirmesi Projesi
  • Süzek Kanyonu Macera Parkuru Projesi
  • Rombaki Konağı Çocuk Bilim Merkezi Projesi

Yaklaşık 4,5 Milyon TL bütçesi olan 5 projenin 3 Milyon TL si destek kapsamında karşılanacak. Eylül ayında BAKKA ile sözleşmelerin imzalanması ile birlikte hemen uygulamaya başlanıp projeler 1 yıl içinde hayata geçirilecek. Turizme önemli katkı sağlayacak olan bu projeler aynı zamanda ilimizin sosyal ve kültürel hayatını hareketlendirerek vatandaşlarımızın yaşam kalitesini arttıracak.

Diğer Taraftan Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve 2023 Turizm Stratejileri doğrultusunda mağaralarımızın turizme kazandırılması sürecinde deneyim aktarımını hedefleyen ve Slovenya'nın en önemli mağaralarından olan Skocjan Mağaraları'nın korunması ve eğitim programından sorumlu ajans ve Divaca Belediyesi ile Valiliğimiz tarafından ortaklaşa hazırlanan proje de Şehir Eşleştirmeleri Hibe Programının ön değerlendirmesini geçmiştir. Eylül ayında yapılacak kesin değerlendirmeyi geçmesi durumunda Valiliğimize proje kapsamında 117.000 Euro destek sağlanacak olup, Zonguldak Mağaraları Ziyaretçi Merkezinin de açılmasıyla birlikte İlimiz Mağara Turizminin gelişmesinde önemli katkısı olacaktır.

 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2018, 08:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER