Denizden çıkanlar şaşkınlık yarattı...

ZONGULDAK’ta 6 dalgıcın katıldığı deniz dibi temizlik çalışmasında araba lastikleri, cep telefonu, cam ve plastik şişeler, teneke, demir malzemeler ve çok sayıda plastik atık çıkartıldı.

Denizden çıkanlar şaşkınlık yarattı...
Kozlu Sahili’nde Zonguldak Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (ZESOB) organizesinde Zonguldak Liman Başkanlığı, Kozlu Belediyesi, Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı'nın destek verdiği deniz dibi temizlik etkinliğinde denizden çıkanlar pes dedirtti. 6 dalgıcın katıldığı Kozlu Limanı’nda gerçekleştirilen deniz dibi temizlik çalışmasında araba lastikleri, cep telefonu, cam ve plastik şişeler, teneke, demir malzemeler ve çok sayıda plastik atık çıkartıldı.
ZESOB A.Ş. Eğitim Müdürü İsmail Düztaşı, gazetecilere yaptığı açıklamada, denizlerin her geçen gün farklı nedenlerden dolayı kirlendiğini belirterek, bu duruma dikkat çekmek istediklerini söyledi. Denizin temiz tutulması konusunda vatandaşlara çağrıda bulunan Düztaşı, "Çıkartılanları görüyorsunuz. Akla hayale gelmeyecek şeyler. Temizleyebildiğimiz kadar denizin dibini temizleyeceğiz. Öğleden sonra da Kozlu Plajı'nda bir faaliyetimiz olacak. Halkımızdan bu konuda duyarlı olmasını istiyoruz. Denizler hepimizin, denizlerimizi gelecek nesillere bırakmak zorundayız." dedi.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2019, 17:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER