Cumhuriyet kadınları derneği açıldı.

Cumhuriyet Kadınları Derneği'nin Zonguldak şubesi törenle açıldı. Demirciler çarşısı 2. katta bulunan şube açılış törenine CHP İl Başkanı Hakkı Güney, CHP Merkez İlçe Başkanı Yusuf Mar ile çok sayıda davetli topluluğu katıldı.

Cumhuriyet Kadınları Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Gülhan Çetin yaptığı konuşmasına Atatürk'ün, 'Kadınlarımız için asıl mücadele alanı, asıl zafer kazanılması gereken alan, biçim ve kılıkta başarıdan çok; ışıkla bilgi ve kültürle gerçek faziletle süslenip donanmaktır' sözlerini hatırlatarak, şunları ifade etti:

"Cumhuriyet Kadınları Derneği 5 Mart 1997 yılında 32 kurucu üyesi ile Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmak ve geliştirmek için kurulmuş olup, Ulusal Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet Devrimleri ile kazanılmış olan ekonomik ve siyasal bağımsızlığın,özgürlük, demokrasi ve aydınlanmanın korunması, savunulması, ülke ve halk yararına geliştirilmesi için çalışan demokratik kitle örgütüdür" şeklinde konuştu.

Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Merkez örgütlenme sekreteri Mihriban Tatar'da yaptığı konuşmada Cumhuriyet Kadınları Derneği'nin Türkiye'de en büyük kadın derneği olduğunu ve hedeflerinin 1 milyon üyeye ulaşmak olduğunu ifade etti.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 13:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER