Çanakkale’de Model Birleşmiş Milletler konferansı'na katıldılar

Mesleki Eğitim teması kapsamında Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın desteği ile Şehit Gökhan Esen Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri bu yıl 15-16-17 Kasım 2019 tarihleri arasında Çanakkale’de 3.sü düzenlenen TROYMUN ( Model Birleşmiş Milletler ) konferansına katılım sağladılar.

Çanakkale’de Model Birleşmiş Milletler  konferansı'na katıldılar

Konferans’ta Şehit Gökhan Esen Anadolu İmam Hatip Lisesi delegeleri DISEC (Nükleer Silahsızlanma), UNHRC (İnsan Hakları- Yoksullukla Mücadele), IAEA (Nükleer Enerji), UNEA ( Çevre-İklim Değişikliği ) komitelerinde Bulgaristan ve Belarus ülkelerini temsil ettiler ve küresel sorunlara çözüm ürettiler. 3 gün süren Model Birleşmiş Milletler simülasyonu’nda İngilizce olarak yapılan çalışmalar sonucunda hazırlanan önergeler Birleşmiş Milletlere gönderilmek üzere raporlandı.

Öğrencilerimizin dil becerilerini geliştirdiği, topluluk önünde kendilerini ifade etme becerisi geliştirdiği ve küresel sorunlara daha yakından tanıyabilme fırsatı yakaladıkları Mun (Model Birleşmiş Milletler) sonunda ileride CVlerine ekleyebilecekleri sertifikalarını almaya hak kazandılar.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2019, 19:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER