“Çalışanların mağdur olmamasını istiyorum”

Çaycuma Kültür ve Yardımlaşma Derneği (ÇAY-DER) Başkanı Ramazan Taşdemir, Çatalağzı Termik Santralinde (ÇATES) üretimin durdurulmasını değerlendirdi.

“Çalışanların mağdur olmamasını istiyorum”

Düzenlediği basın toplantısında üretimin durdurulmasını Zonguldak’ı kötü anlamda etkileyeceğini belirten Çay-Der Başkanı Ramazan Taşdemir şunları ifade etti.
"Dün akşam itibariyle Türkiye'de birçok santral kapandı. Bu halk sağlığını düşünürse hükümetin vermiş olduğu karara biz gerçekten saygı duyuyoruz. Çünkü hayatta en önemli şey insan sağlığı Zonguldak'ta da kanser hastası olmayan hemen hemen ilçe köy hatta ev bile yok. Bu anlamda bu özel müteşebbisin bu şirketin bir an önce gerekli çalışmaları yaparak mağduriyetin giderilmesini istiyoruz. Çünkü buranın kapanması ile alakalı İnşallah hükümet bakanlarımız bununla ilgili bir açıklama yaptı. Dedi ki 'çalışanları bir mağduriyet yaşatmayacağız' denildi. Fakat sadece çalışanlarla ilgili değil özel sektörün de bir mağduriyeti var. Burada buranın çalışmamız ile alakalı İnşallah bu çalışanlarında özel sektörün de buraya kömür verip burada çalışan insanlar da burada çalışan insanlarda mazeret yaşayacaklar. Hükümetin almış olduğu kararı burada en son şirketi bir an önce gerekli çalışmaları yaparak bir an önce bu santral açılmasını sağlaması istiyoruz. Aynı zamanda da biliyorsunuz. Burada bir sürü çalışan var hemen hemen 1000 kişiyi etkilemektedir. Bu anlamda biz dernek olarak da Zonguldak halk olarak da Çaycuma vatandaşı olarak da burada çalışan bir sürü insanlarımız var. Bunların mağdur olmamasını istiyorum. Bir an önce bizim çalışanlarımızın ve işbaşı yapmaları bunun sonucunda da bu santrala termik santrallere filtre takılarak hayata geçmesini temenni ediyoruz" dedi.

ELMAS TV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER