Bu dükkanlar yöresel ürün satışı için yapılmıştı...

Zonguldak kent merkezinde yöresel ürün satışları için açılan dükkanlar amacının dışına çıktı. Bir çoğu çay ve gıda satışı yapan dükkanlarda yöresel ürünler yerine kokarec satılıyor.

Bu dükkanlar yöresel ürün satışı için yapılmıştı...

Zonguldak Valiliği’nin hemen arkasında yer alan ‘yöresel ürün satış’ noktaları, illegal şekilde tentelerle genişletilerek kafe halini aldı. O mekanlar, kaldırım işgalini de aşarak yola taşmaya başladı.

‘Yöresel ürün satışı’ adı altında açılan o dükkanlar, zamanla masa ve tente eklemeleriyle kafeler haline geldi. Kulübelerin önündeki alanlar işgal edilerek çay-kahve servisi yapılıyor. Etraftaki peyzaj saksıları da dükkanlar için dekor olarak kullanılıyor.

İşgali her geçen gün bir adım ileriyle taşıyan o işletmeciler, sonunda kaldırım seviyesini de aşarak yol üzerineki dubalar hizasına da çiçek yerleştirmeye başladı. Bu durum sonrası Zonguldak valiliği yönüne yaya olarak ilerlemek isteyen, ancak kaldırım işgali nedeniyle yol üzerinden geçmek zorunda kalan vatandaşlar duruma tepki göstererek yetkililerden yaşanan görüntü kirliliğine çözüm bulmaları istedi.

Yöresel ürün satış noktasında çiçek satışı yapan bir dükkan ise gece saatlerinde yaptığı çalışma ile dükkanın önüne ilave çıkma yaptı.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2019, 15:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Haydar
Haydar - 13 ay Önce

Gece mece adamlar babasının çiftliği gibi yayılmışlar. Vardır bi yerlerde dayıları

SIRADAKİ HABER