Bomba iddia! Nükleer tıp ilacı da kalmamış!

Son dönemde yaşadığı mali sıkıntılar nedeniyle bir çok tıbbi malzemenin alımında sıkıntı yaşanan Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi ile ilgili bir iddia gündeme bomba gibi düştü.

Bomba iddia! Nükleer tıp ilacı da kalmamış!

Daha önce stent ve bir çok malzemenin olmaması nedeniyle hastaların isyan ettiği BEÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesinde, nükleer tıp ilaçlarının yüksek maliyetli olması nedeniyle hastaların başka illere sevk edildiği iddia edildi.
Edinilen bilgilere göre, Devlet Hastanesinde yaklaşık 5 ay önce nükleer tıp merkezi kapandı. Hastalar BEÜ Uygulama ve araştırma Hastanesinde tedavi görüyordu. Üniversitede ki sıkıntılar nedeniyle nükleer tıp ilaçlarının pahalı olması sebebiyle hastaların il dışına sevk edildiği, en yakın hastanenin ise Düzce’de olduğu öğrenildi. 
Öte yandan, nükleer tıp bölümünde ilaç olmaması nedeniyle tedavi yapılmadığı ve çalışanların iki aydır çalışmadan maaş aldığı iddiaları ise gündeme gelmeye başladı. Hastane de personel sıkıntısı yaşanmasına rağmen nükleer top servisinde ilaç olmaması nedeniyle tedavi yapılmamasına rağmen personelin neden başka bir bölümde görevlendirilmedi de merak ediliyor.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2020, 14:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Basayev
Mustafa Basayev - 9 ay Önce

İddia sahibi iddiasını ispatlamazsa şerefsizdir zira doktor dahil tüm personel yıllık izinlerini kullandı, izin kullanmayanlar başka birimlerde görevlendirildi

Cemil Miyanyedi
Cemil Miyanyedi - 9 ay Önce

X isimli çalışan arkadaş benim ailemden 3 kişiyi aşırı radyasyon yüklemekten mutasyona uğrattı şikayetçiyim

Haydar A.
Haydar A. - 9 ay Önce

Radyasyonu fazla vermişler, mağdur oldum

Nejat Miyanyedi
Nejat Miyanyedi - 9 ay Önce

Türkçe yazım kuralları : 0

Sarı çiyan
Sarı çiyan - 9 ay Önce

Pet çekini yapıldı bana geçen ay, nasıl kapalıymış anlamadım

osman kavalalı
osman kavalalı - 9 ay Önce

sayın cumhurbaşkanım size sesleniyorum
-Kurtarın bizi (Healllp)

sarı patates
sarı patates - 9 ay Önce

çayda bile rıdırasyon var. erken yaşta emeklilik ne olcak. pff

Alper el-emin
Alper el-emin - 9 ay Önce

Canla başla çalışan değerli hastane personeli, yönetimden kaynaklanan hatalardan yargılanamaz. Ordaki değerli arkadaşlar mesai gözetmeksizin, her zaman görevlerinin başında. Bu haberi yapanları esefle kınıyorum.


SIRADAKİ HABER