Bir iş yeri daha kepenk kapatıyor! ‘’Siftah yapamıyorum’’

Zonguldak’ta 20 yıldır kuru temizleme işi ile uğraşan 1 çocuk annesi Nurcan Can (40) işlerin düşük olmasından dolayı maliyetleri karşılayamadığı için kepenk kapatacağını söyledi.

Bir iş yeri daha kepenk kapatıyor! ‘’Siftah yapamıyorum’’

Mithatpaşa Mahallesi Şemsi Denizer Sokak’ta bulunan iş yerinde gün içinde siftah yapamadan kepenk kapatıp eve gittiklerini belirten işletmeci Nurcan Can, daha fazla borç içine girmeden kepenk kapatmak zorunda olduğunu ifade etti.

Nurcan Can, ‘çalışmayı seviyorum ama böyle olmasını istemezdim’ diyerek; ‘’Zonguldak Merkezde 1998 yılında kuru temizleme işine başladım. Ardından kendi iş yerimi açtım. Ardından Avm de bir kuru temizlemecide çalıştım. Ardından şuan ki iş yerimi devir aldım. O zamandan bu zamana bir çok şey değişti. İşler kötü vatandaş uğruyor ama yeterli derecede değil.'' dedi. Nuran Can konuşmasına şu şekilde devam etti:

Bir çocuk annesiyim, ev geçindiriyorum

''Fiyatları olabildiğince uygun yapıyorum ancak karşılığını alamıyorum. Bir çocuk annesiyim, ev geçindiriyorum. İş yeri kirası, elektriği, evin masrafı derken zorlanıyorum. İş yerinde tek çalışıyorum. Yanıma birini alıp asgari ücret ve SSK ödemek mümkün değil. Yıllardır bu işi yapıyorum ancak bu yıl işler çok düşük. Akşama kadar elektrik yakıyorsun, su kullanıyorsun ve müşteri gelecek diye bekliyorsun.'' 

20 veya 30 liraya dükkan kapatıyorum

''Yeri geliyor 20 veya 30 liraya dükkan kapatıyorum. Elektrik faturasını 300 lira öderken şimdi 600 lira ödüyorum. Ben kendi masrafımı çıkartamıyorum. 10 liraya pantolon temizlerken bu çok değil mi ? deniyor. Daha fazla içeri girmeden üzerine daha fazla borç binmeden iş yerimi kapatacağım. Böyle olmasını istemezdim. Çalışmayı seviyorum. Ama iş gelmeyince elinde olan küçük işleri de yapmak istemiyorsun. Daha fazla içeri girmeden kapatmak en mantılısı olacaktır.''

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2019, 17:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER