Bir iddia daha! İlaç alamazsanız tedavi yok!

BEÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesi ile ilgili skandallar ve iddialar bitmek bilmiyor.

Bir iddia daha! İlaç alamazsanız tedavi yok!

Maddi sıkıntılar nedeniyle zor günler geçirilen hastane, ilaç olmadığı iddiaları günden güne artıyor.
Stent olmamasından dolayı hastalar başka illere sevk edilirken, nükleer tıp merkezinde de yine maddi sıkıntılar nedeniyle ilaç olmamasından dolayı yaklaşık iki aydır hizmet verilemediği iddia edilmişti.
Şimdi ki iddia ise BEÜ çocuk bölümünde de ilaç olmamasından dolayı hastaların iddia ettiği yönünde. Edinilen bilgilere göre ise, çocuk servisi bölümüne müracaat eden bir aile hastane ilaç olmamasından dolayı çocuğunu tedavi ettiremedi. Çocuk bölümünde ki doktorun hastane de ilaç olmadığını, ısrarla eczaneden ENFLUVİR ilacını almalarını istediği iddia edildi. 
Bu duruma tepki gösteren vatandaşlar, hastane yönetiminin bir an önce kendine çeki düzen vermesini isteyerek: “Hastanenin durumu içler acısı. Hastane de ilaç yok. Hastane de olması gereken ilacı bize aldırıyorlar. İlaç almazsanız tedavi olamıyorsunuz. Buna yetkililer çözüm bulsunlar” dediler.

ELMAS TV

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adem akgül
Adem akgül - 9 ay Önce

Aynı ilacı bizde aldık ve çoçugum 3 buçuk aylık orda yattı gerçekten hastane bitmiş doktorlara asla dıyecegım yok hepside çok ilgililer stajerinden tut hemşiresinekadar ama tuvalette bir sıvı sabun peçete hiç birşey yok yemekler berbat bu bildiginiz sulum gerçekten bakın bu ilacı bızde aldık sıgortam olmasa 90 tl bu ilaç Allahtan sigortam vardıda 43 tl odedim artık ne yapılması gerekiyorsa yapılsın

Perifer
Perifer - 9 ay Önce

Bu ilaç yaklaşık 2 ay boyunca piyasada yoktu,depolardan teyidi alabilirsiniz,hastane ile alakası ne anlamadım?

Vatandaş
Vatandaş - 8 ay Önce

Piyasada ilaç yoksa doktor ne yapsın hemşire ne yapsın benim çocugum da verildi ilaç zonguldak ta ilaç bulamadık il dışında bulduk getırttık bunu haber yapmanın mantığı ne haber yapmak için yapmayın artık...

ömer dokuzcan
ömer dokuzcan - 9 ay Önce

ooo her gün bir haber diyorsunuz yani...
Devletin işlem başına ödediği ücretin 12 yıldır artmadığını bunun yanında maliyetlerin 12 yılda artmış olduğu gerçekliğini anlatmak isterdim ama ne editör anlar ne de bu haberin altına yorum yazan vatandaşlar.
En iyisi ben susayım

Devrekli
Devrekli - 8 ay Önce

Ilaç yoksa personel ne yapsin

SIRADAKİ HABER