Binanın 7'nci katından düştü!

Zonguldak’ta 7 katlı binanın terasından 30 metre yüksekliğinden beton zemine düşen Ares isimli kedinin kırılan 2 ayağına ameliyat sonrası platin takıldı.

Binanın 7'nci katından düştü!

İncivez Mahallesi Çaybaşı Sokakta iki gün önce 7 katlı bir binanın terasından yaklaşık 30 metre yüksekliğinden beton zemine düşen kedi yaklaşık iki gün sonra çevredekiler tarafından bulundu. Kediyi yerde hareketsiz halde  bulan bina sakinleri kedinin sahibine haber verdi. Kedinin sahibi kedinin arka ayaklarının kırık olduğunu fark ederek,  Zonguldak Veteriner Kliniği Hekimi Önder Alkan’a başvurdu. Veteriner Hekim Önder Alkan tarafından röntgen  filmi çekilen ve arka ayaklarının kırık olduğu tespit edilen kedi acil ameliyata alındı. Ameliyatı başarılı geçen kedi eski sağlığına yeniden kavuştu.
Kediye gerçekleştirilen ameliyatı anlatan Veteriner Hekim Önder Alkan; ‘’Düştükten sonra aradan iki gün geçmiş ve daha sonra yolda bulmuşlar. Bize geldiğinde sıkıntılı olan kırıklardan daha çok akciğerlerindeydi. Göğüs boşluğunda bir hava girişi oluşmuş. Önce akciğerlerini tedavi ettik. Daha sonra arka ayaklarında kırıklar oluşmuş. Zor bir kırık ve sıkıntılı bir iyileşme süreci var. Hastamız ilk aşamayı atlattı. Tahminen 15 gün sonra koşabilecek duruma gelecektir. Ameliyatı başarılı geçti iki bacağına platin takıldı. Şuan yoğun bakımda gözetim altında tutarak ısısını ve nemimi ayarlamak için oksijen veriyoruz. İki gün gözlem altında kaldıktan sonra kediyi sahibine teslim edeceğiz” dedi.

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2019, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER