'Bileğinin hakkıyla' kazandı...

Çaycuma belediyesi bilek güreşi turnuvası düzenledi

'Bileğinin hakkıyla' kazandı...

Çaycuma ilçesinde 53 sporcunun katılımıyla bilek güreşi turnuvası düzenlendi.Çaycuma Belediyesi'nin düzenlediği turnuva, SEKA Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirildi. Büyükler 90 kilo sağ kol, yıldızlar 60-70 kilo sağ kol, 21 yaş altı 70-80 kilo sağ kol, büyükler 65-75 kilo sağ kol ve büyükler 75-85 kilo sol kol olmak üzere toplam 5 kategoride yapılan yarışmalar çekişmeli geçti. Turnuvaya Çaycuma'nın yanı sıra Gökçebey, Zonguldak ve Düzce'den sporcular katıldı. Toplam 53 sporcunun katıldığı turnuvada büyükler 90 kilo sağ kolda Oğuzhan Kant, yıldızlar 60-70 kilo sağ kolda Kazım Yücekaya, yıldızlar 60-70 kilo sağ kolda Tolgahan Akar, büyükler 65-75 kilo sağ kolda Kerim Yücekaya, büyükler 60-70 kilo sol kolda Emre Köse birinci oldu. Dereceye girenlere madalyaları Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, Çaycuma Garnizon Komutanı Binbaşı Selçuk Özen, Belediye Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Veysel Özkan, Kent Konseyi Başkanı Berna Çimsalan Özyurt tarafından verildi.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, ilçe geneline farklı alanlarda sporu geliştirmek istediklerini söyledi. Alternatif spor dallarının gelişimine büyük önem verdiklerini ifade eden Başkan Kantarcı, şöyle dedi:

"Yapay gölette oluşturduğumuz tesiste Çaycumalılar kano gibi, deniz bisikleti gibi su sporları ile tanıştı. Mevsim koşulları düzeldiğinde orada çok daha güzel çalışmalar yapacağız. Yapımı devam eden yarı olimpik havuz da hizmete girdiğinde Çaycuma, su sporlarının her alanında, ülke çapında sporcuların yetiştiği bir merkez haline gelecek. Bisiklet alanında bir marka olmaya doğru gidiyoruz. Bu alanda büyük bir organizasyon için hazırlıklarımız sürüyor. Bugün gerçekten herkesin bildiği ama hiç kimsenin yapmadığı, unutulmaya yüz tutan bir spor dalı olan bilek güreşinde bir turnuva düzenledik. Çok güzel oldu. Katılım muhteşemdi. Kent dışından gelen sporcular bile oldu. Bu tip organizasyonları artırarak sürdüreceğiz".

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2018, 14:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER