BEÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’ne şikayet yağıyor

ELMAS TV’nin Whatsapp ihbar hattına gelen bir şikayetten yola çıkarak derlediği haber, Zonguldak gündemine bomba gibi düştü. Yüzlerce kez paylaşılan o haberin altına, kan donduran iddialar yazıldı.

BEÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’ne şikayet yağıyor

7’den 70’e yüzlerce vatandaşın BEÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nde karşılaştığı olumsuz olayları yazdığı o haber, geniş kitlelere ulaştı. İşte vatandaşların hijyenden, hastalara kötü muameleye kadar pek çok konuda veryansın ettikleri o yorumlar: 

Bir takipçimiz annesinin kalbinden rahatsız olduğunu, buna istinaden anjiyo yapılarak taburcu edildiğini ve daha sonra hayatını kaybettiği belirterek doktordan konuyla ilgili açıklama istediklerinde “Eceli gelmiş ölmüş” cevabını aldıklarını şöyle anlatıyor: 

Başka bir takipçimiz ise kaynanasının kış aylarında hastanede tedavi gördüğünü, ısıtmanın yetersiz olmasından ötürü evden battaniye tedarik etmek zorunda kaldıklarını şöyle anlatıyor: 


 

Başka bir takipçimiz de, kadroya geçen temizlik görevlilerinin birçok konuda “Bu benim işim değil” diyerek işten kaçtıklarını belirterek şu ifadeleri kullandı: 

Bir başka takipçimiz de dedesini yürür halde hastaneye yatırdıklarını, kanser teşhisi konulan hastanın burada enfeksiyon kaparak hayatını kaybettiğini şu paylaşımla anlattı: 

Ve diğer yorumlar..


 

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2019, 12:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
H.KÜRŞAT ÖZER
H.KÜRŞAT ÖZER - 1 yıl Önce

inanın yakın zamanda bende yattım anlatılan gibi değil birileri hastaneyi bitirmek istiyor ben inanmıyorum

kıvanç
kıvanç @H.KÜRŞAT ÖZER - 12 ay Önce

hayra kaç paraya anlaştın sözde beü uygulama ve araştırma hastanesi çalışanları ve baş hekimiyle ? sessiz çığlıklar elbet birgün duyulur bu düzeni kurup ördükleri duvarında altında kalacaklar hiç kimsenin yaptığı yanına kalmaz,,,, bu hastaneye Allah cc hiç kimseyi düşürmesin ölümünüz varsa dahi gidin ecelinizle evinizde ölün hiç olmazsa sözde doktor gördükleri stajyer doktorcukların elinde canlı kadavra olmaz ve oyuncak olmaktankurtulmuş olursunuz

Gökdemir,67
Gökdemir,67 - 1 yıl Önce

Hiç, alakası yok,ordan,burdan,doldurma,laflara,inanmayın,anlık,ufak, tefek sıkıntılar olabilir,o,hastanede,giden,dezenfekte,vc,peceteleri,yerlere,yapılan,cilalarin,orda,hiç,boya,durmaz, yıllık,giden,bu,masrafların,haddi, hesabı yok,

Ceyda
Ceyda - 1 yıl Önce

Üniversitenin sahibi yok ki. Yazık değil mi bu kuruma. Rektör de genel sekreter de üniversiteyi takip etmiyorlar. Herkes kendi halinde. Aşırı bir başı boşluk var. Tüm birimlerde disiplin diye bir şey kalmadı. Yıllar itibariyle olumuş bir katma değer olan üniversite hızlı bir şekilde erimeye başladı. Hiç bir şey de ki iyiye gitmez. Ehil olmayanlar koltuklara oturunca sonuç bu. Üniversiteden ehil insanları kaçırdılar ve kaçırmaya da devam ediyorlar. Hastane başmüdürünü genel sekreter özel işlerini takip etmiyor diye değiştirdi. Bu genel sekreterle ilgili üniversitenin içinde bir sürü şey konuşuluyor. Liyakat dikkate alınmadan atamalar yapılmamalı. Genel sekreter 1 yıldır yaptığı işi öğrenemedi kendini rektör zannediyor. Birisi işinin ne olduğunu ona öğretmesi gerekir. Hiç öncekilere benzemiyor. rektör bir an önce gereğüni yapmazsa bu işlerden çok sıkıntı yaşar.

Ayşe Demir
Ayşe Demir - 1 yıl Önce

Mart 29 oğlum diyalize giriyordu Atatürk devlette diyalizden çıktık evde fenalaştı ambulans çağırdık kozluda oturuyorum bizi fakülteye getirdiler acilde oğlum kusuyor ilgilenen yok ne fes almada zorlanıyor bagirdik daha öncede oluyordu Atatürk devlette daha iyi bakıyorlar ondan sonra filim çektiler beyin kanaması dediler acilde sabahladik sedyede yavrum yer yok dediler bir müsaade odası olmazmi fakülte burası hastalar geliyor acile pis kokuyor eskiden daha iyiydi temiz bakıyorlardı bizi orda bekletiyorlar yoğun bakımda yer yok araştırılıyor yer olursa gidilecek oda Bolu Karabük Ereğli birkaç yer daha dediler çocuğum zaten kanamalı dediniz kendi imkanimizla ataturkde yer bulundu hadi oraya gittamamda arabada yavrumun başı bir orayabirbuyana ben tuttum ambulanslarda ilgilenen yok böyle hastalar ordan oraya gonderilirmi bu nedemek ya müdahale yapmadılar insanları ölüme terk ediyorlar oğlum engelliydi bir hafta yoğun bakımda yattı ataturkte oğlumu kaybettim bu haberleri görünce yazayım dedim nerde burayı yönetenler bunların yüzünden hastalaroluyo yazıktır bizlere analar babalar ağlamasın ilgililere duyurulur

Gerçekler
Gerçekler - 1 yıl Önce

Koltuğa oturanlar liyakatsız eski güvenlikçi santral den müdürler diploma ya göre yönetici yok hocalar para peşinde giden eski rektör içini boşaltmış daha ne olsun varda mide kaldırmıyo ama sorsan hepsi cami cemaati zaten önemli olan o liyakat değil

METEZORİ
METEZORİ - 1 yıl Önce

Biraz da suçu Devlete atmakta yarar var sanırım, Tamam hakikaten hastahane hijyen bakamından tamamen durma noktasında. Bunun sebebi de Taşaronda temizlik çi olarak çalışılırken hastahane hani bir tabir vardır. Yoğurt döksean yalanır misali o derece iyi idi. Ama maalef ktaşorandan daimie kadroya geçtikten sonra taşoren işçileri ellerine temizlik bezi bile almıyorlar.
Kadroyu kapan temizlik görevlileri kimseyi dinlemiyor.Eskiden işten çakırtılırım korsu u ile çalışıyordu
. Şimdi sırtını zdevlete dayamış temizlik yapmıyor, Olaya bir de bu yönden bakılsın lütfen

Gökçe
Gökçe - 1 yıl Önce

Ananem Ocak ayında kaldırıldığı Beu tıp fakultesınde ilk 25 gün içinde yatak yarası oluştu yoğun bakımda yatan Ananemin yanına girdiğimde havalı yatağınız var diye sorduğumda aldığım cevap gayet normaldi “evet hastanın altında serili” oldu ve yetmedi hemşir bey çarşafı kaldırıp gösterdi . Buraya kadar hersey normaldi. “ peki “ dedim “motor sesi neden duyulmuyor “ hemşir bey sağa baktı sola baktı ve “ aaa motoru yokmuş “ cevabını verdi. Benden aldığı cevap “ pet bardak, peçeteye varıncaya kadar isterken ki Ananem burundan besleniyor işinize yaramadığı halde neden şişme yatak istemiyorsunuz 25 günde ben söyleyince fark ediyorsunuz” dedim ve aldığım cevap “ hastaneye biz iyice bakalım varsa takarız “ oldu. Ananem 25 gün boyunca havalı yatak diye uzerınde yatırdıkları naylon ananemın yaralarının oluşmasına o yaralardan enfeksiyon kapmasına neden oldu. Bunun sonrasında kameralı görüşmelerde hasta mahremiyetinden bir haber olan sayın hemşirelerimiz var hastanede. Yoğun bakım SICAK diye ananemin Beline kadar açıkken kamerada gören damatları odadan nasıl çıkacağını bilemezken mahremiyete verılmeyen önemi mi sorgulasak yoksa çalışmayan klimadan ötürü sıcak mikrop üremesine el verişli olan yoğun bakımı mı bilemedik. Hastanemiz maalesef vasatın altında ne yönetim ne hemşire ne doktor hepsi sınıfta kaldı bizim için. Yanlız değiliz bunu biliyoruz ????

CİHANGİR KOCAYI GETİRİN HERŞEY DÜZELİR
CİHANGİR KOCAYI GETİRİN HERŞEY DÜZELİR - 1 yıl Önce

T


SIRADAKİ HABER