BEÜ'de, “Sigara Bağımlılığı ve Ağız Sağlığı” semineri...

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde25 Aralık Çarşamba günü “Sigara Bağımlılığı ve Ağız Sağlığı”semineri gerçekleştirildi.

BEÜ'de, “Sigara Bağımlılığı ve Ağız Sağlığı” semineri...

Fakültenin konferans salonunda gerçekleşen ve akademik personelin katıldığı seminerin açılışında konuşan Dekan Vekili Prof. Dr. Emre Bodrumlu, sigara bağımlılığı ve sigara ile mücadelenin öneminevurgu yaparak sigaranın ağız sağlığına zararlarına değindi.

Doç.Dr. Baran Sağlam: “Sigara dünyada en yaygın bağımlılık yapıcı maddedir.”

 Seminerde konuşan Dekan Yardımcısı ve Endodonti Anabilim Dalı öğretim Üyesi Doç. Dr. Baran Can Sağlam ülkemiz ve tüm dünyada sigaranın en yaygın bağımlılık yapıcı madde olduğunun altını çizerek,  sigaranın genel insan sağlığının bozulmasının yanı sıra ağız sağlığı üzerinde de birçok zararlı etkisinin bulunduğunu belirtti. Baran, diş eti hastalıklarına, ağız kanserlerineve diş kayıplarına neden olan sigara alışkanlığının aynı zamanda diş tedavilerinde iyileşmenin gecikmesine de yol açtığını vurguladı.

Seminerin sonunda Dekan Bodrumlu,  katılımcılara teşekkür ederek, bağımlılıkla mücadele kapsamında bu tür etkinliklerinönümüzdeki dönemlerde de devam edeceğini ifade etti.

ELMAS TV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER