Belediye-İş Sendikası Hak-İş Sendikasına Ateş Püskürdü

Zonguldak Belediye-İş Sendikası Şube Başkanı Osman Karataş, Ormanlı Belediye çalışanlarının Hak-İş Sendikasına baskı yoluyla üye yapıldıklarını söyledi.

Belediye-İş Sendikası Hak-İş Sendikasına Ateş Püskürdü

“HUKUKSUZLUK YAPIYORSUNUZ”

Açıklamasına ''Hukuksuzluk yapıyorsunuz, anayasal suç işliyorsunuz. Türkiye bir hukuk devletidir, herkes haddini de yerinde bilmelidir. Bize bir şey olmaz arkamız, sağlam diye düşünüyorsunuz''  şeklinde ifadelerle başlayan Belediye-İş Sendikası Zonguldak Şubesi Başkanı Osman Karataş, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Hizmet-İş Sendikası Türkiye’nin her tarafında uyguladığı yalan ve baskıyla üyelerimizi zorla istifa ettirerek üye kaydetme yöntemini Ormanlı Belediyesi’nde uygulamaktadır. İşverenlere sırtını dayayarak sadece kişisel menfaatleri için antenlerle, bu yöntemlerle kaydetmek ve işçinin iradesinin yok sayarak işverenin onayı ve desteğiyle örgütlenme yapmak sendikal ilkelerle bağdaşmadığı gibi böyle bir anlayışla emekçilerin haklarını koruması ve geliştirmesi beklenemez. İşçilerin anayasal haklarını kullanmasını engelleyenlere bildiririz ki, anayasada, bir kimseye karşı, bir sendikaya üye olmaya veya olmamaya zorlamak amacıyla cebir veya tehtit kullanan kişi veya kişiler 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılr denmektedir. Belediye-İş Sendikası Ormanlı Belediyesinde 20 yılı aşkın bir süredir örgütlü sendikadır. Bu süre içerisinde gücünü her zaman için işçiden almıştır. İşçilere yapılan bu zülmü, adaletsizliği, baskıyı hukuksal yolları kullanarak dün de cezasız bırakmadık, bugün de ve yarın da bırakmayacağız. Belediye-İş Sendikası olarak, bugün siyasi desteğine güvenerek ormanlı belediyesi emekçilerine zülüm eden, onları aşı ile, ekmeği ile tehtid ederek yandaş Hizmet-İş'e üye olmaya zorlayanları kınıyoruz.”

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2019, 17:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhammet konak
Muhammet konak - 10 ay Önce

Sizin sendika anlayışınız sanki çok farklı istanbul belediyesinde yapılanlar zülümler boluda antalyada ve bir çok ilde hak iş hizmet iş sendikasına yapılan baskılarda işten çıkartmalarda neredeydiniz daha dün ereğlide 800 işci baskıyla türk iş belediye işe iki günde geçmedimi siz yaparken hak hukuk oluyor hak iş yaparsa uygun olmuyor aytaç öztürk bey bu tür haberleri yaparken gerçeklere dayanarak habercilik yapın röportaj yaptığınız türk iş belediye iş sendikası zonguldak il başkanı osman karatas beyle hak iş hizmet iş sendikası zonguldak il başkanı güven kaya yı programınıza çıkartın herkes belediye iş veya hizmet iş mi baskı yapıyor öğrensinler tek tarflı haber yaparak taraf tutmayın ve iyicene araştırma yapmadan kimseyi kötülemeyin karalamayın

SIRADAKİ HABER