Belediye destek vermezse kontak kapatacaklar

Kozlu Özel Halk Otobüsleri, belediyeden destek göremedikleri takdirde kontak kapatmaya gidecek.

Belediye destek vermezse kontak kapatacaklar

Zonguldak Belediyesi Özel Halk Otobüsleri, 12 Eylül Cumartesi günü seferleri durdurmuştu. Zonguldak Belediyesi Özel Halk Otobüsleri işletmecisi olan Atıl İnsan Kaynakları Firması yaptığı açıklamada, gelirin giderleri karşılamadığını, çok ciddi zarar ettiklerini belirterek belediyeye yazı yazmış, Zonguldak Belediyesi’nden hiç olmazsa yakıt giderlerinin bir kısmının karşılanmasını istemişti. Belediye tarafından yapıcı bir tavır göremeyen firma seferlerini durdurmuştu. Pandemi sürecinde zor günler geçiren Halk Otobüsleri iflasın eşiğine geldi. Zoguldak’ın ardından Kozlu Özel Halk Otobüsleri de kontak kapatmaya gidiyor.

Kozlu Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Engin Kızılkan, Halkınsesi’ne yaptığı açıklamada

Pandemi döneminde zararına çalıştıklarını, böyle giderse iflas bayrağını çekeceklerini söyleyen Kozlu Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Engin Kızılkan, “Yarın yönetim kurulu toplantısı yaparak son kararımızı vereceğiz. Başkan Ali Bektaş’ın tavrı olumsuz olursa kontak kapatacağız. Yılbaşına kalmaz havlu atarız” dedi. Kızılkan, pandemi döneminde yüzde 25 kapasiteyle yolcu taşıdıklarını belirterek, “Bakanlığa kira indirimi için yazdığımız yazıya olumsuz yanıt geldi. Şu ana kadar 3 ay kira alınmadı, 3 ay da yüzde 10 indirimli kira ödedik. Ama dayanacak gücümüz kalmadı. Çünkü 65 yaş üstü ve ücretsiz haddinden fazla yolcu taşıyoruz. Talebimiz pandemi sonuna kadar kira ödememek. 64 personeli 40’a indirdik. Hala zarardayız. Gelirimiz giderimizi karşılamıyor. Başkan Ali Bektaş’ın bize vereceği cevaba göre yarın toplanacak yönetim kurulunda nihai bir karar vereceğiz. Olumsuz bir durumda Kozlu halkı ulaşım konusunda sorun yaşar” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İhaleyi hakkı olanlar alsın
İhaleyi hakkı olanlar alsın - 3 hafta Önce

Bunlar kar ederken belediyeye para ödüyormuydularda zarar ederken belediyeden para istiyorlar anlamadım bi ihaleyi alıyorsan karda zararda sana aitdir destek tabi verilmeli ama bi işe girerken her türlü riski alıp öyle gir sonra aglama oyle oldu boyle oldu diye

SIRADAKİ HABER