Bektaş: "Çocukların Hakkını Vermek İçin Daha Çok Çalışacağız"

20 Kasım çocuk hakları günü Zonguldak Valiliği önünde düzenlenen törenle kutlandı.

Bektaş: "Çocukların Hakkını Vermek İçin Daha Çok Çalışacağız"

Vali Erdoğan Bektaş, çocuklarla tek tek ilgilenerek hep birlikte şarkılar söyledi. Düzenlenen Törene Vali Bektaş’ın yanı sıra il Milli Eğitim Müdür Vekili Murat Kapıcı, şube müdürleri ve minik öğrencilerin aileleri katıldı.

HAKLARI OLMAYANLAR DA VAR”

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, “Çocukları görünce mutlu olduk ve çocuklar hakkını isterken bile bizleri mutlu edebiliyorlar. Onların hakkını vermek için daha çok çalışmamız lazım. Haklarını alanlar var alamayanlar var çok alan ve az alan da var. Bizim çocuklarımız daha şanslı şanslı olmayan dünyada çok çocuk var” dedi. 

“TÜRKİYE’DE TABLO O KADAR KÖTÜ DEĞİL”

Son yıllarda artan çocuk istismarlarıyla ilgili soruya Vali Bektaş, “Bu konu can acıtan bir konudur. Bütün istatistiklere baktığımızda Türkiye’deki tablo o kadar kötü değil. Konu gerçekten can yakan bir konu olduğu için biraz haber değeri yüksek oluyor. Gündeme taşınmasının hem iyi hem de kötü tarafı var. Kötü tarafı olan bir şeymiş gibi algılanıyor ve insanların moralı bozuluyor. İyi tarafı farkındalığı arttırılıyor ve insanlar daha çok tedbir alıyor. Bu iki başkı bir konu ve hayatın gerçeğidir. Bizim toplumumuzda çok yaygın olduğunu düşünmüyorum. Aslında bu olayların sıfır derecede olması lazım. Bunun şimdi herkes üzerine düşen görevi yapması lazım” diye konuştu.

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2019, 15:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER