Başkan Tekin, asker uğurladı...

Alaplı’da 98/1 tertip olarak askere gidecek gençler, Alaplı Otogarından Belediye Başkanı Nuri tekin ve Asker yakınlarının katılımı ile uğurlama töreninde sevinç ve hüzün bir arada yaşandı.

Başkan Tekin, asker uğurladı...

Belediye Başkanı Nuri Tekin'ninde katıldığı asker uğurlama töreninde asker adayları, davul ve zurnalar eşliğinde katılacakları birliklerine uğurlandılar. Başkan Tekin, davul ve zurna ekibine bahşiş bıraktı.
Örf ve adetlerin çok önemli bir yeri olduğunu ve vatan savunması için yola çıkacak askerlerimizin yaşadığı güzel duygulara ortak olan Tekin; "Vatan hizmetine büyük bir heves ve arzu ile giden gençlerimizin, asker ocağı birlik ve beraberliğin hissedildiği, omuz omuza mücadele verilen peygamber ocağıdır. Rabbim nasip ederse askere gönderirken birlikte olduğumuz bekar kardeşlerimizin inşallah düğünlerinde de yeniden bir araya geleceğiz. Vatanımızın savunması için hayatlarını kaybeden şehitlerimizden aldıkları şerefli bayrağı daha ileriye taşıyacaklarına dair inancım tamdır. Bu vatan, bu toprak sizlere emanet. Bu vesileyle bizleri bu kutlu güne kabul eden askerlerimize teşekkür ederim. Allah, onları ve tüm Mehmetçiğimizi her türlü kötülükten korusun" dedi.
Yakınlarıyla birlikte otobüs terminaline gelen asker adayları, boyunlarına astığı Türk bayrağıyla davul- zurna eşliğinde halay çekti. Ardından otobüsün hareket saati yaklaşınca arkadaşlarının omuzlarına alınarak, 'En büyük bizim asker' sloganlarıyla birlikte birliklerine uğurlandı.


Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2018, 07:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER