Başkan Selim Alan, 23 Nisan'ı kutladı...

Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramını kutladı.

Başkan Selim Alan, 23 Nisan'ı kutladı...

Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, 23 Nisan 1920 tarihinin, Türk tarihi açısından büyük öneme sahip olduğunu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza ve tüm dünya çocuklarına bayram olarak ilan edildiğini ifade etti.

Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, yapmış olduğu yazılı açıklamasında şu görüşlerine yer verdi: “23 Nisan 1920’de, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bağımsızlığın kayıtsız şartsız Türk Milletinin olduğunu göstermiştir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm dünyaya örnek olmuştur. Milletimizin istiklal mücadelesindeki büyük azim ve kararlılığı, bugün de muasır medeniyetler seviyesinin ötesine ulaşma yolunda verdiğimiz mücadelenin en güçlü ilham kaynağıdır. 23 Nisan tarihi ülkemiz topraklarına yeniden ışık saçtığı, çağdaş medeniyetler seviyesine yükselmeye başladığı bir gündür.

Ülkemizin huzuru, refahı ve gelişmesi için yarınları kucaklamaya hazırlanan çocuklarımızın sağlıklı, eğitimli, mutlu bireyler olarak hayata devam etmeleri en önemli gayemizdir. Milli iradenin hakim olduğu bu anlamlı günde, Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını canı gönülden kutluyorum.”

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2019, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER