Bakan Kurum'dan teşvik açıklaması...

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Termik santrallerin baca taktırılma zorunluluğu hakkında ki çıkan iddialara cevap verdi. Bakan Kurum: "Termik santraller fiilen projelere başlamazsa Bakanlığımız, 6'ncı aya müteakip 20 kat ceza kesebilir. Devletimizin termik santrallerin filtreleme yapmalarına ilişkin teşviki söz konusu değildir. Herhangi bir finans desteğimiz söz konusu değildir" dedi:

Bakan Kurum'dan teşvik açıklaması...
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Termik santrallerin baca taktırılma zorunluluğunun 2 buçuk yıl kadar uzatıldığı ve teşvik konularında açıklamalarda bulundu.

6 ay içinde ilgili termik santrallerin projelere başlaması gerektiğini şayet başlamazsa gerekli yaptırımların uygulanacağını söyleyen Bakan Kurum, "Bu iş zaman alıyor. Sonuçta santrallerin küçüklüğünden büyüklüğüne kadar proje 3-5 günde bitmiyor. 6 ay içinde başlamaları gerekiyor, başladıktan sonra da etaplar halinde tedbirleri alacağız” dedi.

Çatalağzı Termik Santrali'ne finansal bir teşvik verilmediğini de sözlerine ekleyen Kurum, "Vatandaşımızı yanlış bilgilendirmeye gerek yok. Devlet termik santrallerin filtreleme yapmalarına ilişkin teşvik yapması söz konusu değildir” dedi.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2019, 13:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER