Bakan Kurum: Vatandaşın eksikleri derhal giderilecek

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sel afetinin büyük zarara yol açtığı Düzce’de incelemelerde bulundu. Bakan Kurum burada yaptığı açıklamada mağduriyete mahal bırakmayacaklarını belirterek "Vatandaşın eksikliklerini hemen gidereceğiz” dedi.

Bakan Kurum: Vatandaşın eksikleri derhal giderilecek

Düzce’de meydana gelen sel felaketi sonrasında şehre gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, incelemelerde bulundu. Bakan Kurum 15 Temmuz Parkı'nda ki incelemeleri ardından açıklama yaparak eksikleri hemen gidereceklerini söyledi. Kurum, şunları kaydetti:

Deniz temizlenecek
"Denizde de çöpler, arabalar hep oraya gitmiş. Buraya bir temizliği ile alakalı tekne falan ayarlayalım. Selden arabalar falan var, onları kurtaralım. Denizde ne varsa temizleyeceğiz. Biz buraları zaten valiliğimiz özel olarak ilgilenecekler. Hem o derenin ıslahını köprüleri acilen oraları yapalım. Vatandaşların ufak tefek sorunları var onlara yardımcı olalım. Biz o eksiklikleri hemen gidereceğiz. Valimizle vekillerimizle birlik içinde sırasıyla yapılacak inşallah. Yine iller bankasından bir kredi talebiniz olursa iller bankası genel müdürümüz burada onunla konuşabilirsiniz.”
Vatandaşlarla konuştu
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Düzce’de selzedelerle de konuştu. Kurum yetkililere talimat vererek, “ablamızın kocası hastaymış. Hastaneye götürün. Birde buradaki evi ile alakalı yaşamaya başlarlar. İşletmeye elektriği en kısa süre içerisinde verin. Kocasını da hemen acile götürün. Bu konuyu hemen kaymakam bey ile takip edelim” diye konuştu. 

Kaynak: ereglifm

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kazmacı Adil
Kazmacı Adil - 13 ay Önce

Millet vekilleri il başkanı neden bi kuruma atama yaptıramıyor

SIRADAKİ HABER