Bağımlılığa karşı bilgilendirildi

Cumhuriyet Kadınları Derneği Zonguldak Şubesi tarafından mahalle muhtarına yönelik olarak Bağımlılıkla Mücadele konulu bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Bağımlılığa karşı bilgilendirildi

Zonguldak Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya Türkiye Yeşilay Cemiyeti Zonguldak Şube Başkanı Uzman Doktor Fatih Akça ve çok sayıda mahalle muhtarları katıldı.

Cumhuriyetçi Kadınları Derneği Başkanı Gülhan Çetin yaptığı konuşmada bağımlılıkla mücadelenin çok önemli olduğunu belirterek sunları söyledi.

8 ŞUBAT TA TOPLANTI YAPACAĞIZ

Türkiye genelinde  ve Zonguldak'ta 8 Şubat Cumartesi günü cumartesi günü bir annelere yönelik olarak konferans vereceklerini belirten Cumhuriyet Kadınları Derneği şube başkanı Gürhan Çetin, şunları ifade etti.


"8 Şubat Cumartesi günü Zonguldak'ta annelerin katılımıyla bağımlılıkla mücadele konusunda bir konferans düzenleyeceğiz.Konferansta anneler ile birlikte soru cevap şeklinde bağımlılıkla mücadele konusunda bilgilendirme yapacağız. Burada Yeşilay Cemiyeti Başkanı Fatih Akça var mahalle muhtarlarımız var,sivil toplum kuruluşları temsilcileri var katıldıkları için ben teşekkür ediyorum.
Bu programı bu projeyle amacımız çocuklarımızı gençlerimizi bu kötü alışkanlıktan bir an önce kurtarmaktır. Annelerimizin üzerinde bırakacağımızı etkiyle bunu başarmak istiyoruz. Cumhuriyet Kadınları Derneği olarak bağımlılıkla mücadele konusunda nefer olmayı sürdüreceğiz. birlikte daha güçlü olacağımıza inanıyoruz" dedi.

 
Yeşilay Cemiyeti Zonguldak Şube Başkanı Uzman Doktor Fatih Akça ise;  "Cumhuriyet Kadınları Derneği Zonguldak Şubesinin genel merkezlerinin uyguladığı projeyi Zonguldak'ta uygulama kararını Biz çok sevinçle karşıladık. Çünkü madde bağımlılığı hakikaten Türkiye'nin ciddi bir sorun sorun olmaya devam ediyor. Çünkü bağımlılığın olduğu her yerde bununla ilgili mücadele alanlarında Yeşilay her zaman vardır  ve var olmaya da devam edecekğiz 
bağımlılıkla mücadeleye destek olmak adına kim ne yapıyorsa biz onlarla birlikte el ele vererek bu mücadele alanında onlara destek vermekle Aslında yükümlüyüz. herkesin yükümlülüğü olduğu gibi bugün projenin geçmiş dönemlerde Bizim yaptığımız olsun bu konuda çok duyarlı onlara huzurlarınızda teşekkür de bir borç biliyorum. Biz onlarla hakikaten geçmiş dönemde de çok iyi işler yaptık. Zonguldak'ta uyguladığımız projelerde mahallelerimizde her zaman bize destek oldular ve şu anda Yeşilay danışmanlık merkezi nin de çok aktif olarak çalışmasını çok ciddiyim ücretsiz" dedi. 

Ardından Cumhuriyet Kadınları Derneği Başkanı Günhan Çetin muhtarlara yönelik proje hakkında bilgilendirme yaptı.

ELMAS TV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER