AYM'ye sert tepki: “Allah belalarını versin”

Anayasa Mahkemesi'nin akademisyenler için "hak ihlali" kararına şehit aileleri sert tepki gösterdi.

AYM'ye sert tepki: “Allah belalarını versin”
Zonguldak Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa yorulmaz, Anayasa Mahkemesi'nin (AYM), "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi" metnine imza atan 10 akademisyenin, terör örgütü propagandası yapma suçundan cezalandırıldıkları gerekçesiyle yaptıkları bireysel başvuruda hak ihlali kararını vermesini kınadı.
Anayasa Mahkemesi'nin akademisyenler için hak ihlali kararını "saçma" olarak değerlendiren Mustafa Yorulmaz, "AYM'nin verdiği kararın terör sevicileri memnun ettiğini" belirtti.
Onların kendi çocukları şehit olsaydı aynı kararı verirlermiydi
Askerimiz, polisimiz vatan için şehit olurken, bunları görmezden gelerek, milletin imkanlarıyla, milletin okullarında okuyarak akademisyen olanların teröre destek açıklamalarını görmezden gelip hak ihlali kararı vermesinin tam bir haksızlık olduğunu belirten Zonguldak şehit aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa yorulmaz,"Bence saçma bir karar vermişler. Acaba onların kendi çocukları şehit olsaydı aynı kararı verirlermiydi. Bundan dolayı bu kararı nefretle kınıyoruz.  AYM, o acıyı çeken şehit ailelerine hiç sordu mu acaba nasıl bir acıymış diye. Şehit ailelerinine sorulmadan böyle bir karar verilemez. Bu ülkenin de hakimi, savcısı kararı da iyi verecek. İdam verdiklerini hapishanelerde bırakmayacaklar ağlar gibi, onları da asacaklar. Kim terörün yanında ise Allah belalarını versin diyorum."

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2019, 11:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER