Avcı'dan son dakika paylaşımı... Cumhurbaşkanı ile görüşmesi sonuç verdi...

AK Parti Zonguldak İl Başkan Yardımcısı Muammer Avcı, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesinde ki detayları paylaşmıştı.

Avcı bu gün AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun ile de bir araya gelerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmeyi paylaştı. Ziyaretin ardından paylaşımda bulunan Avcı: "Zonguldak merkez şehir içi trafiğini büyük ölçüde rahatlatarak, Filyos vadisine kadar uzanan Mithatpaşa tünelleri ve Kilimli sahil yolu projesinin ivedilikle tamamlanması noktasında, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın “özel” talimatlarıyla, 28 Mayıs 2020 (bugün) tarihinde Ulaştırma Bakanlığı nezdinde, yüklenici firma sahipleri ve yöneticileriyle acil koduyla Ankara’ya çağrılarak toplantı gerçekleştirilmiştir.
Görüşme neticesinde gerekli destek ve talimatlar, Ulaştırma Bakanlığı tarafından yüklenici firma yetkililerine verilmiştir.
Bu Acil Eylem planı kapsamında yapılacak çalışmalar tarafımıza iletilmiş olup, projenin takibi İl Başkanlığımız ve Milletvekillerimiz tarafından hassasiyetle takip edilecektir.
Buna göre;
a). Bir hafta içerisinde yeni ikmal ihalesi (projenin ivedilikle tamamlanması için ek ödenek tahsisi) gerçekleştirilecek.
b). İkinci makas ve Uzunkum mevkisinde oluşturulacak kavşak projelerinin ivedilikle tamamlanıp imalatına başlanması.
c). Uzunkum tren yolunun altından geçecek olan 300 metrelik T0 tünelinin imalatına başlanması.
d). Kilimli sahil yolunun kavşak ve duble yol rehabilite çalışmalarına başlanması.
e). Mevcut personel sayısının üç katına çıkartılması.
f). Mevcut ekipmanlara ilave iş makinaları ve ağır araçların takviye edilmesi.
Tüm bu çalışmalar 31.12.2021 tarihinde bitirilerek, halkımızın hizmetine sunulmuş olacaktır.
Zonguldak’ımıza hayırlı olmasını dileriz. Saygılarımızla"

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2020, 19:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER