Aşçının testi pozitif çıktı, 400 kişi karantinada...

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde bulunan fabrikada bir işçi de korona virüs tespit edilmesi ile fabrika geçici süre kapandı.

Aşçının testi pozitif çıktı,  400 kişi  karantinada...

Pandemi sürecinde büyük bir titizlikle davranan Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan Gersan A.Ş., bir işçisin de korona virüs testi pozitif çıkınca ‘tedbir’ amaçlı üretime ara verdi. Kurban bayramının da gelmesiyle fabrikada çalışan yaklaşık 400 personel 14 gün izne çıkarıldı.
Fabrikada çalışan bir işçinin anlattığına göre; "Fabrika bu zamana kadar pandemi sürecinde en iyi korunan yerdi. Sürekli dezenfekte yapılıyordu. Bir aşçıya eşinden dolayı bulaştığı için testi pozitif çıkınca hemen tedbir amaçlı bizlere izin verildi. Bayram sonrası tekrar işimizin başında olacağız" dedi.
Çaycuma Kaymakamı Muharrem Coşgun konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada fabrikada herhangi sorun olmadığı, tedbir amaçlı böyle bir karar alındığını belirtti. Korona virüsün dışarıdan kaynaklı çıktığını, bayram sonrası sorun çıkmazsa fabrika üretime kaldığı yerden devam edecek dedi. Çaycuma'da vak'a sayının 83 'e yükseldiği için halkın çok dikkat etmesi konusunda uyarılarda bulundu.

İhlas Haber Ajansı

YORUM EKLE
YORUMLAR
67
67 - 3 hafta Önce

gersan büytük bir firma geçmiş olsun cv bıraktım geri dönmedler işe alımlar neye göre yapılıyor oradamı torpil alooo sn ik yöneticileri

Necati Kav
Necati Kav - 2 hafta Önce

bu başlıkta ne demek istediniz? başlıkları sürekli yanlış yazıyorsunuz sitenizdeki haberleri okumayacağım artık

SIRADAKİ HABER