Ali Topaloğlu su zammına tepki gösterdi 'Konuyu Vali Tutulmaz'a taşıyacağız'

Zonguldak Tüketici Hakları Derneği Başkanı Mustafa Topaloğlu; Zonguldak halkını suya yapılan yüzde 30 zama itiraz etmeye ve Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’ıda  zammı kabul etmemeye davet etti. 

Ali Topaloğlu su zammına tepki gösterdi 'Konuyu Vali Tutulmaz'a taşıyacağız'

Zonguldak Tüketici Hakları Derneği Başkanı Mustafa Topaloğlu; Geçmişten beri suya zam yapan belediye başkanları koltuklarında birer birer edilmişlerdir. Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’da seçim vaatlerinde Zonguldak’ın en pahalı suyu içtiğini ve göreve geldiğinde suyu ucuzlatacağı vaadinde bulunmuştu. Dünkü Belediye meclis toplantısında Zonguldak’ta suya yüzde 30 zam yapıldı. Bu zam kabul edilebilir bir  zam değil ve  kayıp kaçağın faturasını gariban vatandaşa yüklemek hiç doğru değil. Biz dernek olarak suya yapılan zamma itiraz edeceğiz. Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’ında bu zammı kabul edeceğini düşünmüyorum. Vatandaşlarımızda bireysel olarak zamma itiraz edebilirler.
Su en doğal ihtiyaçtır ve belediyeler vatandaşa en temiz içilebilir ve ucuz suyu temin etmekle mükelleftirler” dedi.

ELMAS TV

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 2 hafta Önce

Böyle bir zam kabul edilebilir bir sey degildir. Zaten faturanin yarisi vergi birde bu yüzde 30luk zam nedir verdiği söz de suyu ucaza icirmekti seçim vaadinde koltuğa oturdu ucuzlayacağina daha zam veriyor seçim tekrar gelir ve keser döner sap döner gün gelir hesap döner syn başkan

SIRADAKİ HABER