Alaattin Toros: “Ayak oyunları yapılıyor”

Alaattin Toros: “Ayak oyunları yapılıyor”

30 Haziranda yapılacak olan seçimlerde Şoförler ve Otomobilciler Odasına aday olamayan Alaattin Toros, ciddi iddialarda bulundu.
Ayak oyunları yapıldığını söyleyen Alaattin Toros: "Olağanüstü Genel kurul yapılacak. 30 Haziranda yeniden yapılacak seçimde beni hazurun listesinden silmişler. Beni seçime sokmamak için ayak oyunları yaptılar." dedi.

Alaaddin Toros, "Önümüzdeki günlerde olağanüstü genel kurul var. Onunla ilgili daha önce 2018 yılında yapılan kongrede usulsüzlükler oldu. Bu kongrenin iptali için ben dava açtım. İptal edildi. İptal edildikten sonra yapılacak olan seçimde beni hazirun listesinden silmişler. Şoförler Odası yönetimi ve oradaki başkan yok hükmünde. Bunlar beni seçime sokmamak için ayakoyunu yapıyorlar. Tutanak tutturuyorlar. Vergi Dairesi başkanı sekreterinden telefon geliyor. 30 Nisan günü geliyor. Aman başkanın talimatı kesinlikle mesai bitmeden tutanağı tutturup imzalat diye. Talimatı veren vergi dairesi başkanıdır. Bana 2008 yılında opernasyon yapıldı. Yapan kişiler hakim savcı şu an meslekten atıldı. Ben şimdi bana yapılan kumpasın tekrarını görüyorum. Elimde benim belgeler de var. Beni istedikleri gibi savcılığa verebilirler. Ben belgelerimi sunarım. Bendeki belgeler savcılıkta da var. Ben Zonguldak'ta Cumhuriyet savcılarını göreve davet ediyorum. Araştırılmasını istiyorum. Devlein görevi FETÖ ile mücadele etmektir. Beni seçime sokmamak için burada yapılan kumpas, kumpası yapanlar belli. Şunu unutmasınlar. Zamanında Tayyip Erdoğan yasaklıydı seçime sokulmadı, Abdullah Gül'ü ggösterdi. Ben şimdi idare mahkemesinde dava devam ediyor ama başkanvekilliği yapacağım arkadaşım Engin Kızılkan'ı aday olarak çıkarıyorum. Sonuna kadar da arkasındayım. Destekliyorum. Zongludak'taki şoför esnafı gerekli cevabı verecektir. Sahtekarlığı yapan şoförler odası yönetimi ve başkanı, aslında seçime girememesi lazım aslında kayyum atanmış. Kayyum atanan yerde kesinlikle aday olamaması lazım. Biz bunun önlenmesini istiyoruz. Müracaatımızı da divana yapacağız. Bu kişi orada göreve devam ediyor. O yönetim ve başkanı kesinlikle seçimlere girememesi lazım. Gerekli müracaatımızı da yapacağız.
Engin Kızılkan, "Geçen sene 4 aday girdik bu yarışa. Rakip arkadaşlara hiç bir kırıcı laf hiç bir aşağılayıcıyı, yalan dolan, söz söylemedim. Şuan bakıyorum ki mevcut başkan diyor ki Engin Bey'i ben yaptığı bir şey üzerine gönderdim. Bakın bu benim istifa dikekçem noter onaylı bu da dilekçeme verilen cevap. Madem beni gönderdin dersin şu şu olaylardan sonra gönderdim ama burada dilekçeme istinaden bazı duraklardan da duyuyoruz. Başkan da diyormuş, beyefendinin 15 günlük alacağı var da parasının peşine düşüyor. Kaç para bağış yapmış kendisi bu odaya 10 senede yaptıysa eğer onun yaptığının iki katını ben yapacağım. Her ay 2 bin TL’lik yemek faturası getiriyor buraya hakkıdır belki devlet vermiştir bu hakkı ona. Her ay bu kadar misafir nereden geliyor. Diyor ki ben şoför esnafının boynunu bükmedim. Şoför esnafının belini büktün. Otoparklarda biliyorsunuz arabalar çürüdü gitti. Benim yetkim olmasa da otoparkta işleri ben yürütüyordum. 11 tane arabayı icra Müdürüyle beraber yasa vardı o zaman ben teslim ettim, evrakları da odamda ondan sonra yaklaşık 90 araba daha gitti, şimdi bunların sahipleri de şikayetçi yasa değişti o dönemden sonra hapis yasası vardı o durdu neden durdu bu arabası icrada bağlı olan vatandaşlar mağdur oluyor. Bunu Türkiye'de ranta çevirdiler diye. Noterde bin 750 TL' ye anlaştım avukatı İstanbul'a getirerek. 5 tane avukat ile görüştüm 1 tanesiyle anlaştım. Noterde 750 tl gösterildi bu açık olan bin TL bu nerede kasada. Geldin benim 70 bin TL alacağım var pekâlâ 110 bin TL nerede? Demek ki odaya borcun var. Ben evrakla konuşurum. Gelsin beni evrakla suçlasın beni ispat etsin ben bu memleketi terk edeyim. Yalandan yere kimse kimseyi suçlamasın arkadaşlar. Eğer ki bundan sonra suçlamaya devam ederse ben bunun yasal yollarını kullanacağım. Çok teşekkür ederim herkese”

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2019, 13:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 1 yıl Önce

bu adamın işi gücü alavere dalavere çamur at izi kalsın

Vatandaş asıl sizin işiniz dalavere
Vatandaş asıl sizin işiniz dalavere - 1 yıl Önce

Kumar mafya haraç asıl o kötü yorumu atan sen varya sen asıl iş sizde işte kardeş ALAATTİN TOROS sizden yüz gömlek adamdır

SIRADAKİ HABER