Akdemir'den Fevkani açıklaması: "Köprü yıkılırsa..."

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Fevkani Köprüsünün yıkılmayacağını sadece bakım onarıma alınacağını belirtti.

Akdemir'den Fevkani açıklaması: "Köprü yıkılırsa..."

Zonguldak Belediye başkanı Muharrem Akdemir, Elmas TV de Atilla Öksüz'ün programına konuk olan Vali Ahmet Çınar'ın ‘Fevkani Köprüsün bir an önce boşaltılmadır. Tehlike arz ediyor.' ifadelerine yanıt verdi.

Başkan Akdemir, Fevkani Köprüsünün yıkılmayacağını sadece bakım onarıma alınacağını belirterek şöyle dedi;

 

"DÜKKANLAR TAMAMEN BOŞALTILMAYACAK"

 

"Köprü ile ilgili sayın Valimiz ile birlikte uzunca konuşmuştuk. Köprü altında bulunan dükkanların ne şekilde olduğunu ve nasıl olacağını istişare ettik. Köprünün bir bölümündeki sıkıntıyı Ortadoğu Teknik Üniversitesi'ndeki arkadaşlarımızdan destek isteyerek incelemelerini yaptırdık. Bir hafta boyunca köprümüz incelenmiş olup rapor ettirdik. Tadilattan ve tamirattan geçmesi gerektiğini ifade ettiler. 60 yıllık mekanizmaya dokunmuyorsanız bakmıyorsunuz sıkıntıdır. Köprü elden geçecektir. Köprü'yü tamamen incelediğimizde dükkanlar tamamen boşalmayacak. Kısım kısım boşaltılarak bakıma alınacaktır. Yıkılması söz konusu değildir sadece bakım onarıma alınacaktır. Köprü'yü yıkmaya karar verirseniz, Zonguldak trafiğini tamamen altüst kültür etmiş olursunuz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2018, 12:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER