Ak Partili isimden korona fırsatçılarına sert tepki... "ŞANLI TÜRK MİLLETİNİN TARİHİNE YAKIŞMADI"

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, gazeteci Gamze Taşdemir’in hazırlayıp sunduğu ‘Gündem Özel’ programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Ak Partili isimden korona fırsatçılarına sert tepki... "ŞANLI TÜRK MİLLETİNİN TARİHİNE YAKIŞMADI"

Koronavirüsü fırsata çeviren esnafları eleştiren Başkan Çakır: ‘Kendi insanına bunu yapan başkasına ne yapmaz’ ifadelerini kullandı.
Koronavirüs fırsatçılarının vatandaşın gönlünde damga yediğini söyleyen Çakır: “Bazen aşırı talepten dolayı zam uygulanabilir ancak bu oranlar %20-30’ları geçmez. Eğer bu rakamları geçiyorsa burada bir fırsatçılık vardır. En baştan üretim yapan yerden en sonda ki satışı yapana kadar herkes kendi zammını koyarsa bu %300’leri bulur. Şehit cenazesi olduğunda ellerini Türk bayrağı alıp en önde koşanlar gerçek manada milliyetçilik, vatan severlik o gün milletimizin sıkıntıda olduğu o gün yardımcı olmaktır. Sebze, meyvelerde ki aşırı fiyat artışlarını da gördük. Bunların hepsini vatandaşlarımız gözlemliyor. İtibar bir esnaf için paradan çok daha önemlidir. Bu süreçte %300 kazansan ne olur. Bunları yapmamak lazım. Belediyelerin ve idarenin görevleri bunları ortaya çıkarıp ifşa etmektir. Milletin vicdanında zaten bir damga yiyorsunuz. Para dediğiniz şey bir yere kadar geçerlidir. Fırsatçılık yapanların bugün insanların zor zamanlardan faydalanmaları insanlığa yakışmayacak davranıştır. Kim yapmışsa hoş olmamıştır. Şanlı Türk Milletinin tarihine yakışmamıştır. Hiç kimse vatan, millet Sakarya’yı bırakmıyor, kendinden daha çok kimseyi vatan sever görmüyor. Baktığınızda kendi insanına bunu yapan başkasına ne yapmaz!”

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2020, 19:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER