AK Parti'nin basına karşı aldığı tavıra sert tepki... 'Yanlış varsa yazılacak'

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan’ın basını eleştirerek ‘Aklını ve kalemini satmış basın mensupları sarı basın kartlarını yırtsınlar’ sözlerinin ardından AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar’ın kendilerini eleştiren basın mensupları ile görüşmeme kararı aldıklarının açıklamasının hemen sonrasında Elmas TV’de yayınlanan ‘Günün Manşetleri’ programında önemli açıklamalarda bulundu.

AK Parti'nin basına karşı aldığı tavıra sert tepki... 'Yanlış varsa yazılacak'

Yerel basının güçlü olmasını istediğini söyleyen Demirtaş: “Her meslekte mesleğini layığı ile yapamayanlar vardır. Zonguldak’ta da 70’in üzerinde basın kuruluşumuz var. Bu kuruluşlar içerisinde elbette mesleğini layığı ile yapamayan, kendi kişisel çıkarları için haber yapan var mı? Var. Bu şu demek değildir. Aynı gazetecileri aynı görmek, kötü ve işini yapamıyor görmek bu yanlıştır. Zonguldak’ta bu kötü örneklerin yanında çok iyi arkadaşlarımız var.”
‘ÇALIŞMADAN BEŞ AY MAAŞ VERİLDİ’
Demirtaş: “Yerel basınımız gerçekleri yazıyor. Sayın Belediye Başkanımız sayın Alan, hiçbir şekilde gelip Özel Kaleminde görev yapmayan bir kişinin atamışını yaptı. Bu şahsı AK Parti Genel Merkezinden göndermişler. O şahıs hiçbir şekilde çalışmadan 5 ay boyunca maaş alıyor, bu kişiyi memur yapıyorlar. Biz bunu ve adam kayırmayı nereden öğrendik? Özgür basından öğrendik, yerel basından bir arkadaşımız yazdı. Böyle bir maaş verilmesi bir suçtur. Belediye Başkanı buna tepki gösterdi. O zaman yanlış yapmayacak, adam kayırmayacak. Ben dahi yapıyorsam basın benim yaptığım yanlışı da yapmalı. Sarı basın kartını yırt, kalemi kırılır denilemez. Zonguldak’ta yerel basının güçlenmesinden yanayım. Bu şekilde baskı, tehditlere özellikle siyasilerin şantajına yerel basında ki arkadaşlarımızın boyun eğmemesini diliyorum. Sonuna kadar basın meslek ilkelerine uyan arkadaşlarımızın sonuna kadar yanındayım.”

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2020, 13:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
mavro
mavro - 3 hafta Önce

Çalısmadan maaş ödemek hemde iki üç maaş sizin belediyelerinizde sayın demirtas oñce kendi belediyelerinizi takip edin sonra baska belediyelere iftira atın

SIRADAKİ HABER