Ak Parti Karakolda Ayrı Mahkemede Ayrı Konuşuyor

​​​​​​​Zonguldak belediyesi CHP’li meclis üyeleri il başkanlığında bir araya gelerek basın açıklamasında bulundu.

Ak Parti Karakolda Ayrı Mahkemede Ayrı Konuşuyor

CHP İl başkanlığında gerçekleşen basın toplantısına İl başkanı Hakkı Güney, CHP grup başkan vekili Atınç Kayınova ve meclis üyeleri katıldı. 
Hakkın Güney, “Bugün CHP olarak rutin yaptığımız meclis toplantılarımızı değerli üyelerimiz ile beraber halkımıza aktaracağız. Biz bu konularda meclis üyeleri olarak partimizin bize öngördüğü şeyleri Zonguldak halkına katkı vermesi acısından arkadaşlarımızın çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Biz Zonguldak için çalışıyoruz taşın altına elimizi koyacağız.” dedi.
Belediye meclisi CHP grup başkan vekili Atınç Kayınova, belediye meclisi 2020 yılı bütçe görüşmelerini değerlendirerek, zehir zembelek açıklamalarda bulundu.
Kayınova, yaptığı açıklamalarda şunları dedi;
‘’ELLERİNDE PANKARTLARLA GELEREK HALKI SOYUYORLAR DEDİLER’’

 “Biz her meclisten sonra Zonguldak’ın bütününü ilgilendiren bu toplantıları yapmaya gayret gösteriyoruz. Kasım ayı malum bütçe ayı. Özellikle plan ve bütçe komisyonundaki partili arkadaşlarımız yoğun emek harcadılar. Bu çabaların sonucunda Zonguldak meclisinde bir oturum yapıldı. Bir kısmına evet dedik bir kısmına hayır dedik. Zonguldak’ın yararına olacak konuların tamamına bizlerde destek verdik. Önemli iki tane madde vardı. Strateji Plan, Performans planı ve bütçe. Bütçenin tamamına evet dedik ancak içinde daha fazla olmasını istediğimiz için hayır dediğimiz birkaç nokta vardı. bir meclis toplantısında AKP li 12 meclis üyesi arkadaşımız ellerinde pankartlara meclise geldiler ve halk soyuyor dediler. Bizde bunun arkasında bir yönetmeliğin olduğunu söyledik.  2020 bütçesinin içinde katı atıklarla yaptıkları şey şu 87 tane kahvenin yerini değiştirdiler. Soygun dedikleri şey katı atıklarda yaptığımız indirim. Seçim öncesinde de yine birtakım önerilerimiz vardı. Bunları yapamaya devam edeceğiz Bunlardan bir tanesi sudur.’’
‘’ZONGULDAK HALA PAHALI SU KULLANIYOR’’
‘’Su’ya gelelim. Seçim kampanyası boyunca bütün siyasiler dedi ki suda indirim yapacağız. Türkiye’deki birçok il su da indirime gitti. Zonguldak en pahalı suyu kullanmaya devam etti. Biz Zonguldak’ta suyun masrafını azaltmak  için ciddi projelere üretmiştik. Bugün şu anda barajda toplantı yapıyorlar.  Su da indirim yaptık diyorlar. Yüzde 15 civarında bir indirim olduğu söyleniyor. Yüzde 10l’uk bir indirim var 15’lik değil. Bunu da sadece meskenlerde yapıyorlar. Konutlarda değil. ‘Ben yaptım oldu’ Adalet ve Kalkınma Partisi’nin her zaman yaptığı şey bu.’’

‘’AKP 10 YIL BOYUNCA ZONGULDAK’IN ÖNÜNÜ TIKADI’’

Gelir bütçesi le gider bütçesi arasında 117 milyonluk bir fark var. Bakanlıkların kendilerine destek vereceklerini söylüyorlar. 10 yıl boyunca bu bakanlıklar 117milyon liralık bir destek verebiliyorduysa 10 yıldır neredeydiler.* Neden bu halka çile çektiler? DSİ dereler ıslah edebiliyordu, asfalt dökülebiliyordu maden neden 10 yıl boyunca bunlar yapılmadı. Asfalt çekmek için İller Bankasından kredi istedik. Hayır dediler. Zonguldak’ın önünü tıkayanlar diyorum ben. Bunlar, tıkacı açmak için zaman beklediler. Biz elimizden gelen desteği veriyoruz zaten. Zonguldak’ın Belediye Başkanı Ömer Selim Alan mıdır Milletvekilleri midir? Kendisi buna çok üzülecek biliyorum çabalarını da görüyorum. Ancak bunu soruyorum. Zonguldak’ın önünü tıkayanlar şu anda bu projelerin önünü açıyorlar.
CHP’li belediyenin nasıl hizmet noktasında tıkandığını bu bütçe ile ortaya koydular. Maden siz devletten bu kadar destek alabiliyorsunuz yeterek alın ama o zaman neden su da yüzde 10luk bir indirim yapıyorsunuz.’’
“NERGİS PARK’IN TAKİPÇİSİYİZ”
Nergsis Park’a youtube açıp bakın o proje bu projemi? Biraz çim döktüler. Birkaç bank koydular. Bu kadar. Zonguldak Belediye 11 milyonluk bir borç bütçesi ile 2020 yılına girecek. Önümüzdeki dönemde Zonguldak Belediyesinin bütün bu projeleri nasıl gerçekleştireceğini dikkatle takip edeceğiz.
“BELEDİYE İŞÇİLERİ İSYANDA”
“Zonguldak Belediyesinde işçiler şu anda işçiler isyanda. 12 saat çalışıyorlar. Asgari ücrete çalışıyorlar. Ve onlarda söylenen şey şu; çalışmayan gider. Bu gönül belediyeciliği öyle mi? Biz Zonguldak halkı için buradayız.”

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2019, 16:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
inağzılı
inağzılı - 11 ay Önce

sayın chp liler size sadece şunu söyliyeyim vatandaş olarak 10 yıldır nerdeydiniz ne yaptınızda utanmadan 10 yıldır zulm gören bu halk değilmiydi zonguldak halkı adına nasıl konuşabiliyorsunuz

SIRADAKİ HABER