Aile Sağlığı Merkezi hizmete başladı...

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığına bağlı İncivez Üniversite Aile Sağlığı Merkezi açılarak Çaybaşı sokakta vatandaşlara sağlık hizmeti vermeye başlaması vatandaşları oldukça memnun etmiştir.

Aile Sağlığı Merkezi hizmete başladı...

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığına bağlı İncivez Üniversite Aile Sağlığı Merkezi açılarak  Çaybaşı sokakta vatandaşlara sağlık hizmeti vermeye başlaması vatandaşları oldukça memnun etmiştir.

İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Ertuğrul Güner ise, Bakanlığımızın Sağlık Politikaları kapsamında 1.Basamak Sağlık Hizmetlerinin Geliştirilmesi, vatandaşlara verilen sağlık hizmetlerinin kalitesinin ve ulaşılabilirliliğinin artırılması için Aile Hekimi başına düşen kesin kayıtlı nüfusun düşürülmesi adına yeni Aile Hekimliği Birimleri planlama çalışmalarımız devam ekmektedir. Bu çerçevede Müdürlüğümüze bağlı İncivez Üniversite Aile Sağlığı Merkezimiz kesintisiz olarak sağlık hizmeti vermeye başlamış olup, vatandaşlarımıza hayırlı olsun " dedi.

Öte yandan mahalle sakinleri ise,  Aile Sağlığı Merkezinin açılmasından büyük bir memnunluk duyduklarını ifade ederek şöyle dediler. "  Uzun zamandan bu tarafa böyle bir merkezin açılmasını istiyorduk. Sağlık problemi yaşadığımız zaman kent merkezine yakın olan çarşıdaki Aile Sağlığı Merkezine gitmek zorunda kalıyorduk. Şimdi ise daha yakınımızda olması bizleri memnun etmiştir. Bu nedenle bu merkezin açılmasında emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum " dediler.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2018, 09:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER