Afrin'e destek...

“İmam Hatipliler İyilikte Yarışıyor” uygulamalı iyilik projesi yarışması kapsamında etkinlik düzenlendi.

Afrin'e destek...

Zonguldak Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kız Anadolu İmam Hitap Lisesi öğrencileri, Afrin şehitlerini anmak ve kahraman Mehmetçiğe destek olma amacıyla etkinlik düzenledi.Zonguldak Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kız Anadolu İmam Hitap Lisesi bahçesinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Ayşe Betül AKMEŞE önderliğinde öğrenciler tarafından Afrin'deki Mehmetciğimize destek olmak, onların yalnız olmadıklarını göstermek ve Mehmetçikle tek yürek olunduğunu göstermek amacıyla etkinlik düzenlendi.

Mili Eğitim Bakanlığı ile Önder İmam Hatipliler Derneği işbiriğinde İyilik düşün İyilik Yap ilkesi ile düzenlenen "İmam Hatipliler İyilikte Yarışıyor" uygulamalı iyilik projesi yarışması kapsamında bu etkinlik ile yarışmaya katılan okul öğrencileri okul bahçesine  ‘AFRİN' yazarak proje yürütücüsü Ayşenur AKYILDIZ önderliğinde Afrin Marşını hep bir ağızdan yüksek sesle okudu.  Afrinde şehit olan askerlerimizin isimlerini tek tek söyleyen öğrenciler daha sonra yazdıkları mektupları töröristlere karşı mücadele eden kahraman Mehmetciğe ulaştırılmak üzere posta yoluyla  Genel Kurmay Başkanlığına  gönderdiler.

Proje hakkında bilgi veren proje koordinatörü Ayşe Betül AKMEŞE "Afrin'deki Mehmetciğimize destek olmak, onların yalnız olmadıklarını göstermek ve onlarla tek yürek olduğumuzu göstermek için askerlerimize mektuplar yazdık. Her yaştan, her sınıftan öğrencimiz duygularını Mehmetciğimizle paylaştı. Yazılan mektupları Afrin'deki askerlerimize göndermek üzere Genel Kurmay Başkanlığına gönderdik, ayrıca öğrencilerimizden oluşan bir grup, bahçeye  ‘AFRİN' yazdı. Proje yönetisi öğrencimiz Ayşenur AKYILDIZ diğer öğrenciler ile birlikte Afrin Marşını okuyup. Afrin'de şehit olan askerlerimizin isimlerini tek tek söyleyerek ölümsüz kahramanlarımızın adlarını birkez daha yaşatmış oldular."  dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2018, 15:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER