900 metrekare alana yapılacak projede yok yok...

900 metrekare alana yapılacak projede yok yok...

900 metrekare alana yapılacak projede yok yok...

Alaplı Belediyesi, gençlerin sokağın zararlı etkilerinden uzaklaşması ve spora yönlendirilmesi hedefi kapsamında sahil dolgu alanına yeni spor tesisleri yapıyor. 

Alaplı Belediyesi, ilçede park yapımına hız kesmeden devam ediyor. Oyun grupları, Tenis alanı, sağlık yaşam alanları yapımı için çalışmalara başladı. İlçe sınırları içerisinde bulunan mahallelerde yapımı gerçekleştirilecek olan spor tesislerinde, çocukların ve gençlerin spor yapmalarına olanak sağlanacak. Alaplı Belediyesi, ilçede park yapımına hız kesmeden devam ediyor. Oyun grupları, koşu parkuru, Teniz sahası, fitness aletleri, dinlenme, yeşil alanlarıyla, çocuklar sporseverler ve yetişkinler olmak üzere her yaştan insanı buluşturan mekanlara yenileri ekleniyor. Alaplı'da yeni yaşam alanlarının yapıldığı yerler arasında Sahil alanı ve mahalle araları da bulunuyor.
Sahil park alanın 900 metrekare alan üzerine kurulan Parkı'nda tenis sahası, fitness alanı, oyun grubu, kamelya dinlenme yerleri bulunuyor.

MADDE BAĞIMLILIĞINDAN UZAK TUTMAK İÇİN...

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, gençlerin boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmesini sağlamak ve özellikle madde bağımlılığı gibi alışkanlıklardan uzak tutmak için bir çok proje gerçekleştirdiklerini ifade ederek şunları söyledi;

"Sokağın zararlı etkilerinden uzak tutmanın en etkin yollarından birisi gençleri spora yönlendirmektir. Bu amaç doğrultusunda, Sahil Park alanın içinde gençlerimize güzel spor tesisleri kazandıracağız. Böylece gençlerimiz sportif etkinliklere daha kolay ulaşma olanağı bulacak. Biz Alaplı Belediyesi olarak bu konuda üzerimize düşeni yapacağız. Çocuklarımızın çağdaş, donanımlı alanlarda spor yapmalarını sağlayacağız. Başarılı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi de ödüllendireceğiz."

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2017, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER