57 günde 46 askerimiz şehit olmuştur..

AK Parti Zonguldak il başkanı Zeki Tosun, 5. Olağan İl Kadın Kolları Kongresini değerlendirerek, Afrin’den tüm terör unsurlarının temizlendiğini söyledi.

57 günde 46 askerimiz şehit olmuştur..

AK Parti Zonguldak il Başkanı Zeki Tosun, 5. Olağan İl Kadın Kolları Kongresini değerlendirerek, Afrin'den tüm terör unsurlarının temizlendiğini söyledi.

Tosun, kongrenin sükunet ortamında geçtiğini belirterek şunları söyledi;
"5. Olağan İl Kadın Kolları Kongresi'ni gerçekleştirdik. Züleyha Arıman kardeşimiz güven tazelemiştir. Yönetim Kurulunda bazı değişiklikler olup sayılarımız da düşmüştür. Güzel bir kongre olmuştur. Yeni seçilen arkadaşlarımıza bundan sonraki görevlerinde başarılar diliyorum. Sükunetli bir şekilde kongremizi gerçekleştirdik. Hiçbir sıkıntımız olmamıştır. 24 Mart'ta Gençlik Kollarımızın kongresi vardır. Bu kongreyle yaptığımız zaman kongre süreçlerimiz bitmiş olacaktır. 3 Temmuz 2017 tarihinde başlayan kongre süreçleri 24 Mart'ta Gençlik Kolları Kongresi ile birlikte tamamlanmış olacaktır. Bütün teşkilatları yenilenmiştir ve bu arkadaşlarımızla birlikte 2019 ve 2023 hedeflerine beraber yürüyeceğiz. 18 Mart İl Kadın Kolları Kongre'mizde ne tesadüftür ki, Afrin'in merkezine girilmiş oldu. 57 gün süren operasyonda sivillere hiçbir zarar gelmeden tamamlamıştır. Afrin'in merkezine girildiği aynı gün İl Kadın Kolları kongresinin yapılması da bizi onurlandırmıştır. 18 Mart'ta Çanakkale'de mücadele eden dedelerimizin torunları Afrin'de operasyon sonunda zafere ulaşmışlardır. Mehmetçiklerimize bu 57 gün zarfında yaptıkları mücadele için şükranlarımı sunuyorum. 46 askerimiz şehit olmuştur. Şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Yakınlarına sabırlar diliyorum. İnşallah gazilerimiz de bir an önce sağlıklarına kavuşurlar. Bundan sonra Afrin'de inşallah vatandaşlar normal hayatına devam edeceklerdir. Türk devletinin bütün gücünü 57 gün zarfında bütün dünya görmüştür. Yapamaz denilen ülkenin evlatları, topuyla, tüfeğiyle, mermisiyle, helikopteriyle neler yaptığını bütün dünyaya göstermişlerdir. Bize bu zaferi yaşatan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bütün Mehmetçiklerimize şükranlarımızı sunuyorum. Biz oradaki zulme son vermek için bu mücadeleye başlamıştık inşallah yakın zamanda oradaki zulüm tamamen bitecektir. Mehmetçikten bundan sonra da, büyük zaferler bekliyoruz."

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2018, 08:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER