3D YAZICILARLA MASKE ÜRETİMİNE BAŞLADI

Zonguldak Prof. Dr. Şaban Teoman Duralı Bilim ve Sanat Merkezi’nde Korona Virüsle mücadele kapsamında sağlık çalışanlarına destek amaçlı 3D yazıcılarla yüz koruyucu siperlik maske üretimine başlandı.

3D YAZICILARLA MASKE ÜRETİMİNE BAŞLADI

Merkez ilçede 3D yazıcısı olan okullardan alınarak Bilim ve Sanat Merkezine getirilen 9 yazıcı ile yapılan çalışmaya Bilişim Teknoloji öğretmenleri de destek verdi. Zonguldak Valisi Erdoğan BEKTAŞ ve İl Sağlık Müdürü Dr. Ertuğrul GÜNER  ve İl Mili Eğitim Müdürü Harun AKGÜL yapılan çalışmayı yerinde ziyaret ederek bilgi aldı. Zonguldak Valisi Erdoğan BEKTAŞ yapılan çalışmanın ülkemizin yaşadığı bu sıkıntılı süreçte sağlık çalışanları için çok önemli ve değerli olduğunu söyledi. Ayrıca Bilim ve Sanat Merkezi bu anlamlı çalışma ile adeta fabrikaya dönüştürüldüğünü ve emeği geçenlere teşekkür ettiğini belirtti. Bilim Sanat merkezi her zamanki gibi üretmeye devam ediyor dedi.

Kurum Müdürü Muharrem ÇİVİCİOĞLU, maske üretiminde kendilerine destek veren İl Milli eğitim Müdürlüğüne, 3D yazıcılarıyla destek veren merkez ilçe okul müdürlerine ve

ELMAS TV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER