30 yıllık köklü firma devredildi... Giderayak malvarlıkları kaçırıldı mı?

Zonguldak ve Bartın'da faaliyet gösteren, 30 yıllık köklü firma Pelenkoğlu Beton, borçları karşılığında Bartın Çimanto’ya devredildi. Zor günler geçiren ve piyasaya yüklü miktarda borç bırakan Pelenkoğlu, Bartın, Gökçebey ve Kozlu'daki beton santrallerini Bartın Çimento’ya devretti. Uğur Pelenkoğlu geçtiğimiz günlerde eşi ile boşanmış ve bu boşanma mal varlığını kaçırma olarak yorumlanmıştı.

30 yıllık köklü firma devredildi... Giderayak malvarlıkları kaçırıldı mı?

Bartın ve Zonguldak bölgesinde pek çok şirkete milyonlarca lira borç bırakan Pelenkoğlu şirketi, aralarında kamu bankalarının da olduğu çok sayıda bankadan 95 milyon Lira kredi kullanmıştı. Tam da bu aşamada patron Uğur Pelenkoğlu, ani bir kararla boşandı.

Tüm servetini eşi Güzin Pelenkoğlu’na veren Uğur Pelekonoğlu, otel ve yurtların da mülkiyetini eski eşine bıraktı. Şirketten para bekleyen alacaklılar, Pelenkoğlu’nun içinin boşaltılmasıyla şoke olurken, piyasada deprem etkisi yaratan bu gelişmenin ardından gözler 95 milyon Liralık krediye çevrildi.

Ancak tüm borçlanmalarla birlikte 150 milyon Liraya ulaşan rakam alacaklılara ödenmedi ve herhangi bir açıklama yapılmadı. Ani boşanma yoluyla şirketin milyonlarca liralık mal varlığını eski eşine devreden Uğur Pelenkoğlu ve bir serveti yöneten Güzin Pelenkoğlu, sessizliğini koruyor.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2019, 14:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zonguldak67
Zonguldak67 - 4 ay Önce

Bukadar vurgunu yapacak kapasite patronun AK var

SEDAT
SEDAT - 4 ay Önce

Borçlular ne olacak adalet uyuyor olmalı

SIRADAKİ HABER