25 saatte kurtarılmışladı: Ovaz ve Kalaycıoğlu toprağa verildi

Zonguldak'ta Kilimli ilçesinde kaçak maden ocağında meydana gelen göçükte kalarak hayatlarını kaybeden Murat Ovaz ve Sebahattin Kalaycıoğlu Kilimli ilçesinde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildiler.

25 saatte kurtarılmışladı: Ovaz ve Kalaycıoğlu toprağa verildi
Kilimlli ilçesine bağlı Bölüm Mahallesi'nde 80 gün önce mühürlenerek üretime kapatılan maden ocağı, yeniden kaçak olarak üretime açılan ocakta meydana gelen göçükte Sebahattin Kalaycı ve Murat Ovaz mahsur kalmışardı. Türkiye Taşkömürü Kurumuna ait tahlisiye ekiplerinin yanı sıra çevredeki maden firmalarından da desteği ile işçilerden Sebahattin Kalaycı yaklaşık 18. saat Murat Ovaz'a ise 25 saat cenazeleri çıkarılmıştı.
Murat Ovaz ve Sebahattin Kalaycıoğlu'nun cenazeleri otopi işlemlerinin ardından ailelerine teslim edildi.
Ovaz ve Kalaycıoğlu için bugün Kilimli ilçesindeki Ulu Camiinde öğle namazına mütekiben kılınan cenaze namazları kılındı.
Sebahattin Kalaycıoğlu'nun cenazesi Kilimli Soğuksu mezarlığında toprağa verilirken, Murat Ovaz'ın cenazesi ise Karabük'ün Yenice ilçesine bağlı Yortan beldesinde kılınacak olan ikindi namazının ardından toprağa verilecek.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2020, 13:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadir Çetin
Kadir Çetin - 9 ay Önce

O vardiya da kim görevliyse gözaltına alınıp ifadesi alınmalı. Olcay ADALInın aynı bölgede biri yasal biri kaçak 2 ocağı var. Olay kaçak ocağında meydana geldi. Bir grup çalışanı yasal ocağa bir grubu kaçak ocağa gönderiyorlar orada çalışanlar muhasebeci mühendis hepsi biliyor ocağın kaçak olduğunu

SIRADAKİ HABER