2 Temmuz'da kapılarını açıyor... Göz kamaştıran mimari

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde 2019 yılının Ekim ayında restorasyon çalışmalarına başlayan Paflagonya Düğün ve Kongre Salonu kapılarını açıyor. Nisan ayında açılması planlanan Paflagonya Düğün ve Kongre Salonu yaşanan pandemi sürecinin ardından 2 Temmuz Perşembe günü saat 19:00’da yapılacak resmi açılış töreni ile hizmete başlıyor.

2 Temmuz'da kapılarını açıyor... Göz kamaştıran mimari

Restorasyon çalışmalarının ardından Batı Karadeniz bölgesinin en prestijli etkinlik salonlarından bir tanesi haline gelen Paflagonya Düğün ve Kongre Salonu, düğün organizasyonlarının  yanı sıra nikah, kına gecesi, toplantı, kongre, mezuniyet, konser, özel davet ve kurumsal toplantı organizasyonları gibi bir çok etkinlikte hizmet verecek. 650 kişi kapasiteli etkinlik salonu, adını Çaycuma ilçesinin tarihinden alıyor. Geleneksel Türk mimarisi ile çağdaş Türk mimarisi motiflerini bir arada bulunduran Paflagonya Düğün ve Kongre Salonu, yenilikçi, modern ve kaliteli hizmet anlayışı ile detaylara verdiği önemle ön plana çıkıyor. 

Paflagonya Düğün ve Kongre Salonu İşletmecisi Hakem ve Gözlemciler Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ümit Kaya yaptığı açıklamada, 2 Temmuz Perşembe günü yapılacak açılışa tüm bölge halkını davet ederek, “Batı Karadeniz’in parlayan Yıldızı şirin Çaycuma’mıza böyle bir eser kazandırmaktan memnuniyet duyuyoruz. Çünkü güzel Çaycuma’mız bunu fazlasıyla hak ediyor. İlçemize ve İlimize hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2020, 00:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER