Eşref’in sponsoru kim?

Şenol Şanal’ın CHP’den Zonguldak Belediye Başkan Adayı gösterilmesinin ardından; “Şenol Şanal aday gösterildiği için aday olmam” diyen eski Belediye Başkanı İsmail Eşref bugünlerde yeniden adaylığa göz kırpıyor. Bahsedilen bir anket var. O ankete göre Eşref bazı mahallelerde ikinci, bazılarında üçüncü çıkıyor. Ama birinci çıktığı iki mahalleden bahsediliyor. Bütün bunların ötesinde Eşref’in siyasete ne zaman ve nasıl nokta koyduğunu unutmamak lazım. DSP kanadı veya CHP’de saf dışı bırakıldığını düşünenler Eşref’le heyecan duyabilirler. Eşref keşke medeni cesareti gereği CHP’de aday belirleme sürecinde sahneye çıksaydı! Daha fazla destek bulabilirdi. Anketle ilgili de ilginç işler konuşuluyor. Ankete katılan pek çok Ak Partili’nin İsmail Eşref için oy kullandığını öğrendik. Bu da; “Anketi Ak Parti destekliyor. Eşref’i yüksek gösterip ikna ederek CHP’li Şenol Şanal’ın önü kesilecek” iddiaları ile örtüşüyor. Ak Parti kanadı böyle planlı bir hamlenin içinde mi bilmiyorum ama oldularsa da akıllıca! Çünkü CHP’nin ve Şanal’ın önü ancak böyle kesilir. Hangi tartışma olursa olsun söz konusu Eşref olduğunda bu şehirde kendisine oy verenleri nasıl ortada bırakıp gittiği geliyor aklıma! Bir de halkın cenabet gezdiği günler! Aday olmak Eşref ve destekçilerinin en doğal hakkı olabilir. Eşref aday olur olmaz kaldı ki bence olmayacak ama tartışılmaktan mutlu oluyor. Keyif alıyor. Anketten çıkacak sonuca göre; “Ben aday olmayacağımı söylemiştim ama hiçbir çalışma yapmadığım halde anketlere göre kamuoyu beni istiyor. Sahaya çıkınca en az 5 puan daha artar” falan demek isteyebilir. Sahi Eşref kazara aday olursa sponsoru kim olur? Yorumlarınızı bekliyoruz!


Kozlu’da seçim…
Kozlu’da kim ne derse desin Ali Bektaş gerçeği var. Bu gerçeği görmek istemeyen, Bektaş’ın geçmişteki hatalarından dolayı bu dönem şansı olmadığını düşünenler bence akıl hocalarını değiştirsinler.
Hüdai Dökmeci’nin İyi Parti’den aday gösterilmesi elbette bir faktördür.
Ne mi alır?
Çoktan çok azdan az!
CHP’den Cengiz Bank, Dökmeci’nin adaylığı ile daha da umutlanmış durumda.
Bu süreçte adaylarla birlikte bir de meclisler yarışacak. 
CHP’de meclis konusunda görüş ayrılığı erken başladı.
Bektaş dengenin peşinde.
Dökmeci; “Kerim Yılmaz, Hüdai Dökmeci’yi dolaylı da olsa destekliyor” söylemlerinden memnun ancak herhangi bir aday adına tepkisiz kalmakla aleni çalışmak arasında fark var. 
Denenmiş iki ismin ötesinde Bank iyi niyetli heyecanlı bir isim olmasına karşın bireysel etken konusunda geç kaldı.
Etkisini arttırmanın yollarını bulmak zorunda. 
CHP’yi daha fazla kenetlemek zorunda.
Birinci ile ikinciyi ayırmak zorunda!
Siyasette siz inanırsanız inandırma şansınız artar.


Saadet Oruç müdahale etti!
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ereğli’ye niye ve nasıl geldiğini yeniden anlatmayacağım ama Erdoğan’ın; “Ereğli’nin Milletvekili benim” sözleri hafızalarda. 
24 Temmuz seçimleri sonrası mesela tersaneler konusunda yapılacak bir hamle Ak Parti’yi Ereğli’de çok daha aktif yapacaktır. Ak Parti’den yeniden aday gösterilmeyen Hüseyin Uysal’ın BBP’den aday gösterilmesi ve basına yansıyan fotoğraflar CHP adayı Halil Posbıyık’ı rahatlatıyor. Erol Şahin geçmişten gelen deneyimi ile rahat en hızlı ve etkili şekilde çalışmak istiyor. Ereğli’de seçim kampanyası Şahin’in etkisi ile birlikte  Erdoğan’ın; “Ereğli’nin Milletvekili benim” sözü üzerinden gidiyor.
Erdoğan’ın başdanışmanı, Ereğli aşığı Saadet Oruç bu bağlamda Ereğli’ye geldi. Şahin ve partililerle buluştu. Seçimin kazanılması için yakın ilgi gösteriyor. Bölgenin çözüm bekleyen pek çok konusunda yakından ilgilenen Oruç’un sürece ve sonuca etkisini göreceğiz. Erdoğan’ın; “Ereğli’nin milletvekili benim” sözlerini destekleyecek bir iki hamlenin yapılması Şahin’in elini daha fazla güçlendirecek! Yine aynı şekilde Saadet Hanım Alaplı’ya da bir çıkarma yaptı. Benzer durum Celil Uzun ve Alaplı için de geçerli.

CHP’li adaylar!
Bir yerde iyi bir model varsa oradan yararlanmak lazım.
Seçim gelirken adayların pek çoğunun yetersiz ve donanımsız olduklarını daha net görüyoruz.
Kent adına üzülüyoruz.
Özellikle CHP’den aday gösterilen isimlerin Bülent Kantarcı faktörünü iyi görmesi, yorumlaması, değerlendirmesi gerekir.
Bu duruma parti meselesinden öte hizmet- yenilik- gelecek meselesi olarak bakmak lazım. Diğer parti ve adayların da iyi örneklere ders çıkarmasında fayda var! 
Ama adayların çoğunun aklı beş karış havada!

Esnafın durumu!
Bu şehirde esnafın durumunu konuşmak yasak sanırım!
Kimsenin ağzını bıçak açmıyor. Seçimlere giderken esnafı mutlu gibi göstermeye çalışanlar ne yazık ki bizim siyasilerimiz.
Merkezi ekonomiden kaynaklı sıkıntılar.
Zonguldak özelinde biriktirilen- çözümlenemeyen sorunlardan kaynaklı sorunlar.
Hepsi bizim sorunumuz.
İki kez küçülen, daralan, bitirilen piyasa bu şehirde iflasları, icralık sayısını, işsiz sayısını, tefeci sayısını arttırıyor!
Tefecilerin işlem hacmi bankaları aşmış durumda!
Ve ne yazık ki iyimser bakmaya çalışırken kaybolan yıllar, yitirilen ömürler var.
Yılların bitmeyen ihanetlerinin kurbanı yapılan Zonguldak’ta kimseden çıt çıkmıyor.
Bunları konuşmazsak çözümü nasıl bekleyebiliriz!
Oda başkanları, kooperatif başkanları gerçekçi olun, samimi olun!
Gerçekleri konuşamayacaksanız o koltukları bırakın!
Neler oldu da Zonguldak, Ereğli, Alaplı, Devrek, Alaplı, Çaycuma, Filyos, Kilimli, Kozlu esnafı kan ağlıyor?

YORUM EKLE
YORUMLAR
tülin papila
tülin papila - 9 ay Önce

şu anketlerden ben niye çıkmıyorum acaba strese girdim vAllahi

Kara elmas
Kara elmas - 9 ay Önce

Şu anket anket diolar senelerdir hiç rastlamadım...Sponsormu tabiki Şenol Şanal dan tırsan korkan seçilirse yargılanıp zorda kalacaklar ve belediye deki bazı korkanlar olur tabiki zamanında İsmail elrefin yüzüne bakmayıp eleştirenler akp yi yerden yere vuranlar şimdi korkudan bunları baş tacı yapan omurgasızlar tabiki çok yazık lafta delikanlıyız diyenler adam satmayız diyenler vs vs komik

Ali veli
Ali veli - 9 ay Önce

Sakın aday çıkıp ta CHP bin oylarını bölme adam ol otur oturduğun yerde

Yaşar
Yaşar - 9 ay Önce

Sponsoru şenol şanal ın oyunu böldürmek isteyenlerdir.