TTK işçi alımında şartları açıkladı!

Zonguldaklıların uzun süredir beklediği haber geldi. Türkiye Taş Kömürü Kurumuna alınacak 1000 işçi için kurumdan resmi açıklama yapıldı. Tüm Zonguldak’ın merak ettiği şartlar şu şekilde;

TTK işçi alımında şartları açıkladı!

TÜRKİYE TAŞKÖMÜRÜ KURUMU
1000 PANO AYAK ÜRETİM İŞÇİSİ ALIM İLANI
Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü ve bağlı işyerlerinin yeraltı işyerlerinde 4857 sayılı İş Kanununa tabi daimi işçi statüsünde “Pano-ayak üretim işçiliği” sanatında çalıştırılmak üzere, 09.08.2009 tarihli ve 27314 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan, “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre Zonguldak, Bartın ve Karabük İş Kurumu vasıtası ile başvuranlar  arasından, Noter  tarafından yapılacak olan kura çekimi ile tespit edilmek suretiyle aşağıdaki şartlara haiz olan;  Zonguldak ilinden 700, Bartın ilinden 200 ve Karabük ilinden 100 olmak üzere toplam 1000  yeraltı “Pano-ayak üretim işçisi” alınacaktır.


BAŞVURACAK ADAYLARDA ARANILACAK ŞARTLAR
- İlan tarihi itibari ile 18 yaşını tamamlamış olmak,
- En az İlkokul mezunu olmak,
- İlan tarihi itibari ile 32 yaşından gün almamış olmak,
- Askerlikle ilişiği olmamak,
- Zonguldak, Bartın veya Karabük illerinde ikamet ediyor olmak,
  Başvuranlar arasından işe girmeye hak kazanacak adayları tespit etmek amacıyla;
  Zonguldak 700 işçi alımı için; 02-03 Mart 2019 tarihlerinde,  Zonguldak Site (Bahçelievler) kapalı Spor salonunda,
 Amasra/Bartın 200 işçi alımı için; 02-03 Mart 2019 tarihlerinde, Amasra Müessese Müdürlüğü sinema salonunda,
 Karabük 100 işçi alımı için; 02-03 Mart 2019 tarihlerinde,  Karabük Nikah salonunda, saat 09.00’da başlamak üzere Noter tarafından kura çekimi yapılacaktır.
 Kura çekimi sonucunda işe girmeye hak kazanan adaylar; Kurumumuzca sevk edilecekleri tam teşekkülü hastaneler tarafından, 20.06.2012 tarih ve 6331 sayılı “İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu” kurallarına uygun olarak hazırlanan TTK Beden Gücü Yönergesinin hükümlerine göre yapılacak olan sağlık muayeneleri sonucunda alacakları “Yeraltında pano-ayak üretim işçiliği sanatında çalışır” kararlı sağlık raporlarına müteakip işe başlatılacaklardır.
 Zonguldak, Bartın ve Karabük Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce, 12.02.2019 tarihinde başlayacak olan 5 günlük işçi alım ilanı süresi içinde, şartlara haiz olan adayların Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adrese göre Zonguldak, Bartın veya Karabük İş Kurumu İl Müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2019, 17:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
ereğlili
ereğlili - 1 yıl Önce

torpil konuşursa bu işte öbür dünyada iki elim yakanızda

Zonguldakli
Zonguldakli - 1 yıl Önce

32 yaşından sonrakiler ihtiyar moruk bi ise yaramaz öylemi.

Zonguldakliyim
Zonguldakliyim - 1 yıl Önce

Bakin yillardir ben ozel sektorde calisiyorum yinede ozel sektordeyim alsana bizi ordan yasim 32 yasindayim amk ocak anlayaman adamlari aliyorsunuz yaziklar olsun suzlere

Engin.karakoç
Engin.karakoç - 1 yıl Önce

2000.senesinde.bir.kura oldu
Soruyomşimdi.
Ozaman.üçkardeş.yazıldım
Şimdiemekliydik
Dogrumudur.şimamıyızasokun.
Ttk yıgötler

Erkan inam
Erkan inam - 1 yıl Önce

Çıkan numarası

SIRADAKİ HABER