THY’nin Zonguldak’ta yolcu sayısı eriyor

İstanbul ile Zonguldak arasında uçuş gerçekleştiren THY’nin bilet satışlarında büyük düşüş yaşanıyor. Şirketin uçakları, son seferlerde büyük oranda boş kalktı.

THY’nin Zonguldak’ta yolcu sayısı eriyor

Zonguldak ve İstanbul arasında sefer gerçekleştiren Türk Hava Yolları, hava muhalefeti nedeniyle bazı uçuşlarını iptal etmek zorunda kalmıştı.

Kayıplar büyüyor

Kamuoyunda büyük tepki toplayan bu iptallerin aradından bilet satışlarında ciddi bir azalış olmasa da, son dönemde büyük kayıplar yaşanmaya başladı.

3'te biri satıldı

Geçtiğimiz hafta koltukların yarısı boş vaziyette havalanan THY uçağında, bugün koltukların yalnızca 3’te 1’i satılabildi. 

Yüzde 70 isteniyor

Zonguldak'a düzenlenen ilk seferde açıklama yapan THY yetkilileri, uçuşlarda devamlılık sağlanabilmesi için uçakların yüzde 70 oranında dolu olmasını beklediklerini belirtmişlerdi. 


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bilmem ne
Bilmem ne - 13 ay Önce

THY'nin en baştaki amacı bir sözdü...Sonra hava şartlarından uçuşlar iptal edilecek sonra da bilet fiyatlarına zam yapilacak ve sonra thy biz çekiliyoruz yolcumuz yok diyecek ve yerini atlas global şirketine devredecek.Neden küçük havalimanina 2 şirket girdi hiç düşündünüz mü bence diğer şirkete zemin hazırladılar.

Abbas
Abbas - 13 ay Önce

Antalya_zonguldak_trabzon... Başka hiçbir hat çalışmaz........

Tolga kızılay
Tolga kızılay - 13 ay Önce

Bilet fiyatları 100-150 arasında sabit kalmalı . Otobüs firmaları ciddiyetin farkında değil 100 tl bilet şaka gibi. Bir bilet alıyosun 92 ye sonra 117 oluyor artıs 10 10 olmalı 92 den 5 bilet yada 10 bilet satılsın max. Artıs 150 de kalsın. Bak o zaman otobüsler 65-75 e düşmüyormu?

SIRADAKİ HABER