Pelenkoğlu’nun mal varlığı Güzin Pelenkoğlu’nda - Alacaklılar isyanda

Batı Karadeniz bölgesinin önde gelen şirketlerinden Pelenkoğlu, iflasın eşiğinde. Yaklaşık 400 işçisini çıkartan şirket, alacaklıların borcunu ödemiyor. Mal varlığının büyük bölümünü boşanma yoluyla edinen Güzin Pelenkoğlu ise sessiz.

Pelenkoğlu’nun mal varlığı Güzin Pelenkoğlu’nda - Alacaklılar isyanda

Bartın ve Zonguldak bölgesinde pek çok şirkete milyonlarca lira borç bırakan Pelenkoğlu şirketi, aralarında kamu bankalarının da olduğu çok sayıda bankadan 95 milyon lira kredi kullandı. Tam da bu aşamada patron Uğur Pelenkoğlu, ani bir kararla boşandı.

Tüm serveti eşinde

Eşi Güzin Pelenkoğlu’na neredeyse tüm servetini veren Uğur Pelekonoğlu, otel ve yurtların da mülkiyetini eski eşine bıraktı. Şirketten para bekleyen alacaklılar, Pelenkoğlu’nun içinin boşaltılmasıyla şoke oldu.

pelenkoğlu beton ile ilgili görsel sonucu

Borçlar duruyor

Piyasada deprem etkisi yaratan bu gelişmenin ardından gözler 95 milyon liralık krediye çevrildi. Ancak tüm borçlanmalarla birlikte 150 milyon liraya ulaşan rakam da alacaklılara ödenmedi.

Tek açıklama yok

Ani boşanma yoluyla şirketin milyonlarca liralık mal varlığını eski eşine devreden Uğur Pelenkoğlu ve bir serveti yöneten Güzin Pelenkoğlu, sessizliğini koruyor.

Uğur Pelenkoğlu ve eski eşi Güzin Pelenkoğlu

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2019, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER