İŞKUR müdürü kuyruğa girenlerle görüştü

TTK'ya alım için başvuru yapmak isteyen adaylar, Zonguldak İŞKUR şubesi önünde akşam saatlerinden itibaren izdihama neden oldu. Durumu haber alan İŞKUR Müdürü Gönül DEMİRSU, adayların yanına giderek tavsiyelerde bulundu.

TTK'YA alınacak bin 500 işçi için başvurular geceden başlarken İŞKUR önünde soğuk havaya rağmen kuyruk oluştu.

Benzer kuyruklar diğer ilçelerde de yaşanırken işçilerin yanına gelen İŞKUR müdürü Gönül Demirsu kimsenin mağdur edilmeyeceğini belirterek İnternet üzerinden de başvuru yapabileceklerini söyledi.

Buna rağmen işsizler ayrılmamak kararlı görünürken sabah saatlerinde bu sayının 10 bini bulabileceği belirtiliyor

Zonguldak’ta Türkiye Taş Kömürü Kurumuna alınacak bin işçi için müracaaat etmek isteyen vatandaşlar geceden kurum önüne gelerek metrelerce kuyruk oluşturdu.

Zonguldak'ta Türkiye Taş Kömürü Kurumuna alınacak bin işçi için müracaaat etmek isteyen vatandaşlar geceden kurum önüne gelerek metrelerce kuyruk oluşturdu. Saatler öncesinden kurum önüne akın eden gençler beklemeye geçti.

Zonguldak Türkiye Taş Kömürü Kurumu'na alınacak bin işçi için müracaatlar sabah mesai saati ile başlayacak. Haberi alan işsiz gençler Zonguldak'ta İŞKUR binası önüne gelerek beklemeye başladı. Kısa sürede uzun kuyruklar oluşurken İŞKUR İl Müdürü Gönül Demirsu, gençlere seslenirken başvuruların bir hafta boyunca devam edeceğini ve kimsenin mağdur edilemeyeceğini söylemesine rağmen gençler kurumun önünden ayrılmadı.

Kura çekiminin ALO 170'te geceden itibaren başlayacağını müdürlükte ise sabah 08.30 itibariyle başlayacağını ifade eden İŞKUR İl Müdürü Gönül Demirsu, “Bu kuyruk buradayken bizim evde yatmamız, uyku uyumamız mümkün değil. ALO 170 ve internetten bahsedersem ve onlara her birinin başvurusunu alacağımıza dair güvence verirsek beklemeyebilirler dedim çünkü hava gerçekten soğuk ve daha da soğuyacak. Gençler beklemeye niyetliler. Başvurular yarın sabah 08.30'da başlayacak. Salı günü başlatmamızın sebebi 5 günlük süreyi 7 güne çıkartmaktı. Biz bu kadar başvurunun olacağını tahmin etmiştik. Yaklaşık 30 - 40 bin başvuru bekliyoruz. Biz bütün hazırlıklarımızı yaptık ve önlemlerimizi aldık. Ben inanıyorum ki hiçbir sıkıntı olmadan Cumartesi -Pazar dahil olmak üzere kimseyi mağdur etmeden çalışacağız” şeklinde konuştu.

Müracaat için saatler önce İŞKUR binası önüne gelen gençler ise işçi alımından umutlu olduğunu ifade ederek. Sabaha kadar İŞKUR İl Müdürlüğü binası önünde bekleyeceklerini ifade ettiler.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 02:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayhan kurt
Ayhan kurt - 1 yıl Önce

La arkadaş iş kur internet sitesi nden başvuru yapın ne bekliyorsunuz. Bu havada yazık günah size.

Murat topal
Murat topal - 1 yıl Önce

Allahtan 700 kişi alıyorlar 7000 kişi olsaydı Yandık dı

Coşkun Ceylan
Coşkun Ceylan - 1 yıl Önce

Şu Zonguldak ta iş bulmak ölüm bulursun ama ne kadar boktan iş varsa seni bulur uzun yıllar çalışabileceğin şartları iyi hakkını yemeyen hiçbiryer bulamazsın burası Zonguldak bu bekleyen kardeşlerimde sahipsiz kentin sahipsiz çocukları

SIRADAKİ HABER