Devrek ekonomisi için ortak akıl toplantısı

Devrek Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde 'Devrek Ekonomisinin Mevcut Durumu ve Geleceği Ortak Akıl Toplantısı' Gerçekleştirildi.

Devrek ekonomisi için ortak akıl toplantısı

Devrek TSO Yönetim Kurulu Başkanı Haldun Hacıkulaoğlu ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Çaydeğirmeni Belediyesi Başkan Vekili Celal Güdül, BEÜ Devrek Meslek Yüksekokulu Müdürü TOBB Akademik Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Ferdi Kesikoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Turan, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Rifat Verim, İlçe Orman Müdürü Bekir Değirmenci, Devrek Vergi Dairesi Müdür V. Erkan Gökmen, İlçe Müftüsü Hasan İzmirli, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Cihan Durdubaş, AK Parti İlçe Başkan Vekili Uğur Erdem, CHP İlçe Başkanı Yaşar Bükrü, MHP İlçe Başkanı Erol Kaptan, İyi Parti İlçe Başkanı Şenol Barutçu, Saadet Partisi İlçe Başkanı Halil Korkut, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, Devrek Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İsmet Akdemir, Devrek Ziraat Odası Başkanı Satılmış Ayvacı, Daire amirleri ile Devrek TSO Meclis üyeleri katıldılar.


Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Haldun Hacıkulaoğlu tarafından yapılan açılış konuşmasında, “ Ülke olarak ekonomik anlamda zor günlerden geçmekteyiz. Ülke genelinde yaşanan durgunluk süreci ister istemez ilçe ekonomimize ve bölgemize de yansımaktadır. Geçici olduğunu düşündüğümüz bu ekonomik dalgalanmanın etkilerini minimize etmek için elbette ki bizlere de çok ciddi görevler düşmektedir. İşte bu noktada bizler de değerli başkanlarım, daire amirleri ile iş dünyasını bir araya getirerek geleceğe yönelik bir yol haritası ortaya çıkartmak için bu toplantıyı düzenledik. Toplantı ile İlçemizin ekonomik, sosyal ve kültürel sorunlarını yerinde tespiti, çözüm önerilerini ortak akıl ile el birliği ile çözmeyi sonucunda bir rapor hazırlamayı hedeflemekteyiz” dedi.

Toplantı açılış konuşmasının ardından TOBB Akademik Danışmanı Yrd. Doç Dr Ferdi Kesikoğlu tarafından hazırlanan Devrek Ekonomisinin Bugünü ve Geleceği konulu sunum katılımcılara aktarıldı.

Toplantının soru ve cevap kısmında Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt ile Oda Yönetim Kurulu Başkanı Haldun Hacıkulaoğlu tarafından gerçekleştirildi.

BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN BOZKURT DEVREK İÇİN KONUŞTU

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt Devrek Ticaret ve Sanayi Odası’nda (TSO)Devrek’in idari amirleri, güvenlik güçleri, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve TSO meclis üyeleri ile toplantıda bir araya geldi.
Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Devrek Ticaret ve Sanayi Odası’nın düzenlediği ilçemizin sorunları ve çözüm önerilerini görüşmek üzere istişare toplantısına katıldı.

İlçemizin her yönüyle ileriye gitmesi, gelişmesi adına kararların alındığı ve geçmiş zamandan günümüze kadar gelen sorunların görüşüldüğü verimli bir ortamda geçen toplantıda tüm kuruluşların temsilcileri fikirlerini beyan etti.
Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt da toplantıda yaptığı konuşmasında, Devrek’in her alanda ileriye gitmesi için önemli adımların atılması gerektiğini ve bunun herkesin el birliğiyle çalışmasıyla mümkün olacağını söyledi.
Başkan Bozkurt, konuşmasının devamında ise, var olanla yetinmeyip; her zaman daha ileriye gitmemizin gerektiğine ve aynı şeyleri tekrarlamayıp, yeni şeyler üretmemiz gerektiğine vurgu yaptı.

Bozkurt, konuşmasının devamında: “Hep bir umuda sarılıp, üretmeyi ve de üreticiye sahip çıkmayı bıraktık. Aslında geçmişten bu yana benim de belediyecilik yıllarımda gördüğüm en büyük eksikliklerden bir tanesi turizm adına adımlar atılmaması, turizmin geliştirilmemesidir. O zamanlar, dönemin belediye başkanlarına da söylemişimdir; biz aslında turizm şehrinde yaşıyoruz, doğasıyla, her şeyiyle turizm şehrinde yaşıyoruz. Bu artılarımızı, kazanca çevirebileceğimiz alanlar çok fazla, ancak öncelikle marka olmayı başarmalıyız. Devrek’in yeniden adının duyurulması lazım, Devrek diye bir yer olduğundan insanların haberdar olması lazım. Devrek, sadece bastonla anılıyorsa yıllardır yapılan bir yanlış var demektir. Bastonumuz, başımızın tacı ancak bastonumuzun yanı sıra, doğa turizmi, off-road turizmi, trekking gibi popüler sporların yapılabileceği alanlara sahip bir ilçeyiz. Arkadaşlarımız bu alanların Devrek’te turizm anlamında hayata geçirilebilmesi için çalışmalara başladı” dedi.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2019, 12:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER