“Beklenen gelir 50 bin TL”

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş ve tüm sivil toplum kuruluşlarının katkılarıyla açılan ‘Hayır Çarşısı’ kermesi ikinci gününde vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. 

“Beklenen gelir 50 bin TL”

Gazipaşa Caddesi’nde açılan ve 15-20 Şubat tarihleri arasında hizmet verecek olan çarşıda, sivil toplum üyeleri tarafından yapılan hamur işi yiyecekler vatandaşlara satılarak elde edilen tüm gelir, AFAD Başkanlığı aracılığıyla Yemen'deki muhtaç insanlara ulaştırılacak. 

Zonguldak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı il Müdürü Abdullah Püren, ilgiden memnun olduklarını emeği geçenlere teşekkür ederek şöyle dedi;
“Emniyet müdürümüz başta olmak üzere polis teşkilatı ile birlikte bugün desteklerini gösterdiler. Kurumlarımızdan gelenler maddi manevi yardımcı oluyorlar. Bugün bir yoğunluğumuz devam ediyor. Özellikle vatandaşların katılımı çok yüksek oluyor. 20 Şubat’a kadar  kermesimiz devam edecektir. Beklediğimiz hasılat 40 ila 50 bin lira arasıdır. Bizi burada mutlu eden güzel taraflardan bir tanesi devlet ile milletin bir arada neler başarabileceğini göstermeye çalıştık. Yemen’deki açlıktan ölen yavrularımızı düşünerek kendi çocuklarımıza onların yerine koyarak bu işin dini, dili, ırkı, rengi   olmayacağını düşünerekten bu işe kalkıştık. Başta sayın valimize ve sivil toplum kuruluşlarına ve vatandaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum.”

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2019, 16:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kemal Can
Kemal Can - 1 yıl Önce

Bizim ülkemizdekilerin %40'i Yemenliden daha muhtaç.. Bu dinci takımı böyle yurt dışı yardımlar toplamaya başladığında Bosna için topladıkları ve cebe attıkları yardımlar aklıma gelir ve asla bunlara güvenmem...

SIRADAKİ HABER