Zonguldaklı ilkokul öğrencileri YGA Liderlik ve Bilim Kampı'nda

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde Şehit Hasan Yağlı ilkokulu'nun iki öğrencisi YGA’nın (Young Guru Academy) İstanbul Özyeğin Üniversitesinde düzenlemiş olduğu 4 günlük Liderlik ve Bilim Kampı'na katıldı.

Zonguldaklı ilkokul öğrencileri YGA Liderlik ve Bilim Kampı'nda

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde Şehit Hasan Yağlı ilkokulu öğrencilerinden Burçin Çelen ve Mehmet Gülşen öğretmenleri Ali Hasırcı ile birlikte YGA'nın (Young Guru Academy) 16-19 Temmuz tarihleri arasında İstanbul Özyeğin Üniversitesinde düzenlemiş olduğu Liderlik ve Bilim Kampı'na katıldı.

Güneşe Bakan Evler

Çift Kanatlı olarak tanımlanan vicdanlı ve donanımlı gençler yetiştirmeyi amaç edinen YGA'nın (Young Guru Academy) Bilim Seferberliği kapsamında "Akıllı Şehirler" temasıyla düzenlediği "Twin Bilim Yarışması"nda Çaycuma Şehit Hasan Yağlı ilkokulu öğrencilerinin hazırladığı "Güneşe Bakan Evler" projesi Türkiye genelinde ilk 16 proje arasına girerek İstanbul'daki Bilim Kampı'na katılmaya hak kazandı. Öğrenciler Bilim Kampı'nda çeşitli atölyelere katılıp son gün ise projelerini sergiledi. Kamp sonundaki şenlikte proje sergisini gezen katılımcıların oyları sonucu Şehit Hasan Yağlı ilkokulu okulu öğrencilerinin hazırladıkları proje Türkiye geneli "En Çevreci Projeler " arasına seçilerek ödüle layık görüldü.

Öğretmenleri Ali Hasırcı yaptığı açıklamada, "Öğrencilerimizle bilim kampına katıldık. Kamp süresince çocuklar yoğun bir tempoda etkinliklere katıldılar. Toplumun farklı kesimlerinden öğrencilerle bir araya gelerek grup çalışmaları etkinlikleri yaptılar. Suriyeli çocuklarla, görme engellilerle, sevgi evlerinden ve Türkiye'nin önde gelen ortaokul, lise ve üniversitelerinden gelen öğrencilerle kaynaştılar. Projelerini başarılı bir şekilde sundular. TRT ile projeleri hakkında röportaj yaptılar. En çevreci proje dalında 3 okulla birlikte ödüle layık görüldüler. Öğrenciler çok uyumluydu. Okulumuzu ve ilçemizi başarı ile temsil ettiler" dedi.

İhlas Haber Ajansı

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2019, 14:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER