CHP’nin adayı kim olacak?

Yanıtı en çok merak edilen bu sorunun yanıtını göreceğiz. Aday veya adaylara yakın çevrelerin kendilerine en yakın isimleri görmek istemesi çok normal. Ancak duygusal yaklaşımlarla mantıklı karşılaştırmaların ortalaması kaç çıkacak göreceğiz.
Adayların yapabileceklerini, kariyerlerini, kamuoyundaki karşılıklarını, dürüstlüklerini ayrı ayrı masaya yatırabiliriz.
Mutlaka bu şartlarda hepsi seçimi kazandırmaya adaydır.
Önemli olan genel merkezin ne yapmak istediği? Duygusal hisler her zaman sizi duvara toslatabilir! Bu süreçte arkanızda ya teşkilat olacak ya anket! Her ikisi de varsa genel merkezin eli rahatlar.
Arkasında anket veya teşkilat olmayan ismin ise gerçekten çok üst düzey bir torpili olması lazım.
Bir şey daha var.
O da mazi!
Tüm bu aday adaylarının mazisine de bakmak lazım.
Kim ne yapmış kim ne yapmamış?
Kim beklemiş kim risk almış.
Kısaca CHP’nin aday belirleme yöntemlerini ne kadar eleştirsek de sonuç genel merkezin hangi parametreyi dikkate almak istemesinde saklı!
Genel merkez demek Kemal Kılıçdaroğlu demek!
Bilmem anlatabildim mi?

Cevdet Aldağ meselesi!
MHP’nin Karaman Belde Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen Cevdet Aldağ’ın sosyal medyada hazır bir paylaşımı paylaşmasından ötürü üç yıl sonra yeniden soruşturma geçirip tutuklanması ilginç ve acıydı. Aladağ tutuklukken sorular sormuştuk. Sonuç olarak itirazlar kabul edildi ve Aldağ serbest bırakıldı. Partisi de Aldağ’a sahip çıktı. Ancak merak edilen sorunun yanıtı hala açıklanmadı. O zaman; “Cevdet Aladağ MHP’den aday gösterilmese yeniden gözaltına alınıp tutuklanacak mıydı? “ diye sormuştum. Bilen varsa lütfen yanıt versin.
Fazlı Erdoğan – Ömer Selim Alan – Erol Şahin!
Ak Parti’nin Belediye Başkan Adaylarının tanıtım töreninde pek çok yüz vardı. Aday gösterilmeyenler üzgün aday gösterilenler mutluydu. Salonda eski milletvekillerini de gördük. Biri hangi yüzle bu salona geldiğini anlamadığımız ve kimsenin de dönüp elini sıkmak için çaba göstermediği Hüseyin Özbakır. Bir diğeri de eski günleri arayan ve Ereğli Belediye Başkan Adaylığı konusunda kesin olarak gördüğü şansı bulamayan Fazlı Erdoğan. Özbakır’ı konuşmaya gerek yok ama Erdoğan için üzülüyorum. Fazlı Erdoğan öğretmendi. İşadamı oldu. Siyasete atıldı. Milletvekili oldu. Yaptığı güzel şeyler vardı. Yapmak istedikleri vardı ama yapamadıkları da çok oldu. Son olarak Belediye Başkan Adayı olsa kazandırma şansı mevcut adaya oranla daha yüksek olabilirdi. Erdoğan aday olmak isterse zaten tartışılmaz olmalıydı. Ama olamadı. “Niye” diye soruyor mu acaba? Acaba hala kendinden başkalarını mı sorumlu tutuyor? Bence Fazlı Erdoğan’ın yakın çevresinin, nasiplenenlerin ve şakşakçılarının kendisine söylemediği bir şeyler var. Onlar söylese, Erdoğan dinlese, bugün Fazlı Erdoğan zaten siyasette bambaşka yerlerde olurdu? Bunu neden söylüyorum. Zonguldak Belediye Başkan Adayı Dr. Ömer Selim Alan ve Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin ders çıkarsınlar diye. Fazlı hocanın dediğini yapın yaptığını yapmayın! Bu işler iyi edebiyatla olmuyor beyler!
YORUM EKLE
YORUMLAR
niyazi karakule
niyazi karakule - 4 ay Önce

CHP nin adayı yine MUHARREM AKDEMİR.....