Zonguldak yasta... Polis memuru şehit düştü

Zonguldak’ta uzun süre görev yapan Polis memuru Bursa'da şehit düştü

Zonguldak yasta... Polis memuru şehit düştü

Bursa'da iki grup arasında çıkan kavgaya müdahale ettiği sırada vurulan Polis memuru Erman Özcan şehit düştü. Özcan’ın Zonguldak’ta uzun süre görev yaptıktan sonra Bursa’ya tayini çıktığı öğrenildi. Erman Özcan şehit olduğu haberi Zonguldak’ta da büyük üzüntü yarattı.


Olay şöyle gelişti. Tarafların birbirine ateş etmesiyle çok sayıda kişinin yaralandığı çatışma sırasında, çevredeki binalardan bazılarının camları kırıldı. Bunun üzerine bölgeye polis ve 112 Acil Sağlık ekipleri sevk edildi. Toplumsal olaylara müdahale araçları (TOMA) ile Çevik Kuvvet ekipleri de olay yerine geldi. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde görevli polis memuru Erman Özcan da silahla yaralandı. Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedaviye alınan Özcan, müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, şunları kaydetti: "Bursa'da bir kavgayı ayırmak için çaba sarf eden bir polisimiz daha şehit oldu. En başarılı dönemini geçiren polisimizi bir haftadır hedef gösterenler, mutlu musunuz? Zihniyeti çürümüşlere rağmen kamu güvenliği, kamu düzeni sağlanmaya devam edilecektir. Başımız sağ olsun."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER