İş adamı cinayetinde 3 kişi gözaltına alındı

İş adamı cinayetinde 3 kişi gözaltına alındı

İş adamı cinayetinde 3 kişi gözaltına alındı

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde, İşadamı Yavuz Beşikçi ile yanındaki Emine Aslan’ın öldürülmesinin ardından Jandarma ekiplerinin Sakarya ilinde yaptığı operasyonda 3 kişinin göz altına alınması ile ilgili olarak ilk açıklama yapıldı.

Konuyla ilgili olarak Valilikten yapılan açıklama şu şekilde; “Zonguldak ili Alaplı ilçesi Merkez J.Krk.K.lığı sorumluluk sahasında bulunan Zonguldak-Düzce il sınırı Alaplı-Akçakoca yolu üzeri Kavukkavla mevkiinde, 20.08.2020 günü saat 20.10 sıralarında, yol kenarında park halinde bulunan kendisine ait aracı içerisinde (Y.B.) ve yanında bulunan (E.A.) isimli şahısların, kimliği belirsiz kişiler tarafından ateşli silahla vurularak öldürülmesi olayı ile ilgili olarak İl Jandarma Komutanlığı tarafından olayın aydınlatılabilmesi için Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), İstihbarat ve Kom. Unsurlarından oluşan özel ekip kurularak araştırma ve soruşturma faaliyetlerine ivedilikle başlanılmıştır. Olayla ilgili olarak ilk etapta şahıslara yardım eden (3) şahıs gözaltına alınarak tutuklanmış, müteakiben il içi ve il dışında JASAT ve diğer ekipler tarafından yapılan detaylı çalışmalar sonucu, olayın faili olarak belirlenen (A.K) ve (Y.B.) isimli (2) şahıs ve yine şahıslara yardım ve yataklık eden (S.E.) isimli (1) şahıs olmak üzere toplam (3) şahıs Sakarya ilinde yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şahısların evlerinde ve arazide yapılan aramalarda, olayda kullanıldığı değerlendirilen (3) adet 9.mm. tabanca, (5) adet şarjör, silahlara ait (36) adet fişek ve şahısların kullanmış olduğu sahte kimlik ele geçirilerek muhafaza altına alınmıştır. Konuyla ilgili araştırma ve operasyonel faaliyetlere devam edilmektedir”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin Yıldız
Hüseyin Yıldız - 1 hafta Önce

siz attığınız başlığı tekrardan okumuyor musunuz? KATLADİLMİŞTİ yazmışsınız. Doğrusu KATLEDİLMİŞTİ olacak! siz sürekli haber başlıklarını yanlış yazıyorsunuz! basın demek halka örnek demektir ilköğretim çocuğunun bile yapmayacağı türkçe yazım hatalarını yapıyorsunuz! çok ayıp çok!

SIRADAKİ HABER