Eşref saati iş başında… Aynı yeri dördüncü defa soydu

Zonguldak’ta 2006 yılından bu yana yaklaşık 250 hırsızlık olayına karışan ve akıl hastası olduğu için fiil ehliyeti bulunmayan Eşref B. aynı işyerini dört kez soymayı başardı.

Eşref saati iş başında… Aynı yeri dördüncü defa soydu

Zonguldak Uzunmehmet caddesi üzerinde bulanan Durak Büfe’yi dün gece saatlerinde yine soydu. Yaklaşık 700 lira hırsızlık yapıldığını anlayan büfe çalışanları durumu polis ekiplerine haber verdi. Polis ekiplerinin yaptığı çalışma ve güvenlik kameralarından yapılan inceleme de Eşref B.’nin dükkanın camını kırarak içeriye girdiği ve kasada ki parayı aldığı görülüyor.
Eşref B.’nin akıl hastası olduğu ve fiil ehliyetinin bulunmadığı, 2006 ile 2012 yılları arasında 106 hırsızlık olayına karıştığı ve daha sonra Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde tedavi görerek 2018 yılında taburcu olduğu, 2018 yılı Kasım ayından bu yana ise 32 adet olmak üzere toplam 138 adet hırsızlık olayına karıştığı tespit edildi.
Polisin gözaltına alıp adliyeye sevk ettiği Eşref B., savcılıktaki işlemlerinin ardından nöbetçi mahkemeye sevk ediliyor ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılıyor.

ELMAS TV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER